Nasze projekty

19 mln obserwujących profil papieża na Twitterze – Polacy w czołówce

Już 19 mln internautów czyta regularnie krótkie wpisy Franciszka na jego profilu @Pontifex na Twitterze

Reklama

Papieska Rada Środków Społecznego Przekazu podała, że liczbę tę przekroczono 23 lutego. Podkreślono przy tym, że w ostatnim okresie znacznie wzrosła liczba wejść z Polski. Papieskie tweety po polsku znalazły się na piątym miejscu wśród dziewięciu wersji językowych pod względem liczby odwiedzających je.

 

Zdaniem Rady, wzrost ten może być spowodowany zbliżającym się Światowym Dniem Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016, z czym wiąże się zainteresowanie papieżem.

Reklama
Reklama

Od chwili uruchomienia papieskiego kanału w mediach społecznościowych 12 grudnia 2012 roku z każdym miesiącem przybywa średnio 730 tys. nowych użytkowników. Wzrost ten jest zróżnicowany, choć w ostatnim okresie wyraźnie widać „przyspieszenie”, gdyż papieski profil na Twitterze 18-milionowego użytkownika odnotował zaledwie nieco ponad miesiąc temu – 18 stycznia.

Najwięcej odwiedzających ma kanał hiszpańskojęzyczny, który 9 lutego osiągnął 8 mln wejść. Na drugim miejscu znajduje się wersja anglojęzyczna – 5,59 mln, a następnie włoska – z 2,5 mln odwiedzin i portugalska – 1,3 mln. Wśród dziewięciu kanałów językowych na przedostatnim miejscu jest kanał niemieckojęzyczny, który zarejestrował 248 tys. odwiedzających, a najmniej ich ma kanał arabskojęzyczny.

Ostatnie codzienne papieskie tweety związane były głównie z okresem Wielkiego Postu: „Szukajmy w okresie Wielkiego Postu konkretnych możliwości dla pokonania naszej obojętności” – brzmiało przesłanie w Środę Popielcową (18 lutego), po nim – wezwanie do modlitwy: „Panie, obdarz nas łaską rozpoznania, że jesteśmy grzesznikami”, a ostatnie – w minioną sobotę 21 lutego: „Nie ma grzechu, którego Bóg by nie mógłby wybaczyć. Musimy tylko prosić o przebaczenie”.

Reklama
Reklama

Od chwili, gdy papież i pracownicy Kurii Rzymskiej udali się do podstołecznej Ariccii na rekolekcje wielkopostne, milczy również papieski profil na Twitterze. Chętni mogą jednak nadal otrzymywać przesłania papieskie na komórkę, aż do 4 kwietnia.


ts (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę