10 książek, które warto przeczytać w Wielkim Poście
Czasami najlepsze rekolekcje można odbyć nie w Kościele, lecz w fotelu z dobrą lekturą duchową w ręku. Polecamy 10 książek, które pomagają na nowo zachwycić się pięknem i bogactwem chrześcijaństwa.
Polub nas na Facebooku!
Oczami Jezusa (wydanie zebrane, C. A. Ames, wydawnictwo Esprit)
To książka napisana na podstawie mistycznych objawień Australijczyka Carvera Alana Amesa. Jest zbiorem historii przedstawianych z perspektywy narracyjnej Chrystusa, dotyczących codziennego życia Mesjasza, wędrującego wraz z uczniami do Jerozolimy. Jeśli czytałeś "Pasję wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich", książka C. A. Amesa będzie jej wartościowym uzupełnieniem.
Jezus Chrystus. Biografia (Peter Seewald, wyd. Rafael)
Co fascynuje ludzi w Jezusie Chrystusie? Czy dysponujemy prawdziwym obrazem Nazarejczyka? Co wiemy o Nim dzisiaj? Autor stawia odważne pytania dotyczące Zbawiciela, nie pomijając tematów tabu. Książka napisana w dziennikarskim stylu, dzięki czemu jest bardzo wciągająca.
Rekolekcje. Modlitwa, Post, Jałmużna (bp. Grzegorz Ryś, wyd. Znak)
Już sam tytuł książki wskazuje, że to pozycja idealna na Wielki Post. Książka, napisana przez biskupa Grzegorza Rysia, porusza tematykę trzech filarów chrześcijańskiego życia, które ułatwiają unikanie zła i życie w zgodzie z zasadami Ewangelii.
Wspominając błogosławioną mękę (o. Raniero Cantalamessa, wyd. Serafin)
To rozważania wielkopostne ojca Raniero Cantalamessy, które przygotował przy okazji rekolekcji dla Domu Papieskiego w czasie pontyfikatu Benedykta XVI. Autor zastanawia się w nich nad niektórymi aspektami Męki Pańskiej w duchu głębokiej wdzięczności Jezusowi i woli Jego naśladowania.
Brudny Bóg. Z Jezusem zmieniać świat (Johnnie Moore, wyd. św. Wojciech)
Książka, która nie tylko podejmuje temat łaski, ale pomaga doświadczyć jej czytelnikowi na własnej skórze. Polecana szczególnie tym, których "chrześcijanie" zniechęcają do Jezusa Chrystusa.
Bądź uzdrowiony mocą Jezusa (Bob Schuchts, wyd. Znak)
W czasie ziemskiego życia Chrystus wielokrotnie uzdrawiał napotkanych ludzi z chorób fizycznych, psychicznych i duchowych. Żywy Jezus takich cudów dokonuje również dzisiaj, a książka Schuchtsa nie tylko to poświadcza, ale jeszcze pomaga czytelnikowi sięgnąć po owoce Zmartwychwstania. Potrzebujesz uzdrowienia? Koniecznie przeczytaj!
Ocalony. Ćpunk w Kościele (Andrzej Sowa, wyd. Znak)
Wspaniałe świadectwo nawrócenia znanego muzyka sceny punkowej, który przez wiele lat nie mógł poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków. Kiedy jego znajomi zaćpali się na śmierć, on przyjął ofertę Bożej pomocy. Teraz jest żywym przykładem prawdy, że nigdy nie jest za późno, by zawrócić ze złej drogi.
Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł? (Netker Wolf, wyd. św. Wojciech)
To benedyktyńska odpowiedź na pytanie: "Dlaczego warto wierzyć?". Książka opowiada o tym, jak oprzeć swe życie na mocnych fundamentach, odnajdując zarazem szczęście i spełnienie.
Jezus ośmieszony. Esej apologetyczny i sceptyczny (Leszek Kołakowski, wyd. Znak)
Czy kultura europejska jest skazana na śmierć, jeśli zapomni o Jezusie? Dlaczego potrzebujemy Chrystusa? Esej wybitnego filozofa, który uważał się za chrześcijanina, ale nie żył sakramentami, pozwala szerzej i w nieschematyczny sposób spojrzeć na rolę Chrystusa we współczesnej kulturze.
Chrześcijaństwo po prostu (C. S. Lewis, wyd. Media Rodzina)
To pozycja dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt. W logiczny i prosty sposób wyjaśnia kontrowersyjne kwestie związane z wiarą, np. Boże przyzwolenie na zło.