Ten modlitewnik jest jak spotkanie z przyjaciółką

"Czasami idziemy do przyjaciółki, żeby podzielić się jakimś kłopotem i ona mówi: a wiesz, mnie się przydarzyła taka historia, spróbuj zrobić tak. I w modlitewniku znajdziemy spojrzenie na dane sytuacje z perspektywy innej kobiety" - stwierdziła Anna Wieteska, jedna ze współautorek "Modlitewnika dla kobiet".

Reklama

Anna Wieteska jest jedną z ponad stu kobiet, które włączyły się w tworzenie „Modlitewnik dla kobiet”. Zaproszono mnie do projektu i pomyślałam, że to świetny pomysł, bo fajnie podzielić się jakimś fragmentem swojego życia z innymi kobietami – mówiła w audycji w Radiu Warszawa.

„Modlitewnik dla kobiet” to jedna z nowości, które w ostatnich tygodniach ukazały się nakładem Wydawnictwa Stacja7. Na każdy dzień roku w modlitewniku znajdziemy hasło, cytat, rozważanie, modlitwę i zadanie. Jak zwraca uwagę Wieteska, na ogół modlitwa kojarzy się z regułką, którą często powtarzamy bez namysłu. A w modlitewniku znajdziemy nieoczywiste modlitwy, które płyną prosto z serca kobiety na podstawie tego co przeżyła i własnych przemyśleń – wyjaśnia.

Na początku jest cytat innej osoby, czasami nawet postać z bajki, więc to jest ciekawe, że nie są to ściśle cytaty z Pisma Świętego – chociaż zdarzają się i takie – ale takie z życia wzięte, z różnych filmów. Często same powtarzamy sobie cytaty z filmów, wzorujemy się na bohaterkach i postaciach filmowych i tutaj możemy znaleźć odniesienie do własnego życia. Możemy znaleźć problem, który nas trapił, jego rozwiązanie i zadanie, jak sobie z nim poradzić – wyjaśnia autorka.

Reklama
Reklama

Wieteska podkreśla, że praca przy modlitewniku „była piękną przygodą”. Długo się zastanawiałam nad moimi wpisami. Zastanawiałam się, który moment życia pasuje do danego hasła, z którym moim doświadczeniem chcę się podzielić z innymi kobietami – mówi. Ten modlitewnik jest jak spotkanie z przyjaciółką. Czasami idziemy do przyjaciółki, żeby podzielić się jakimś kłopotem i ona mówi: a wiesz, mnie się przydarzyła kiedyś taka historia, spróbuj zrobić w ten sposób. I to jest spojrzenie z innej perspektywy na życie i dane sytuacje – dodaje.

„Modlitewnik dla kobiet” jest dostępny w naszym sklepie internetowym dobroci.pl.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę