Nasze projekty

Małżeństwo – tak czy nie? Bezpłatny e-book już dostępny!

Czy małżeństwo może dać człowiekowi spełnienie? Jakie niesie za sobą mocne i słabe strony? Czy to na pewno droga dla mnie? Odpowiedzi na te pytania nie są proste, ale konieczne, by podjąć świadomą i mądrą decyzję o małżeństwie. Wzięliśmy pod lupę plusy i minusy takiej decyzji i tak powstała nasza najnowsza książka: “Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”. Teraz książkę w wersji elektronicznej można pobrać bezpłatnie!

Reklama

O mocne i słabe strony decyzji o ślubie zapytaliśmy czytelników portalu Stacja7, małżonków i ekspertów od relacji. Ich doświadczenia, wyniki badań i wskazówki to konkretna pomoc dla wahających się, czy powiedzieć małżeństwu „tak” czy „nie”. Wszystko to znaleźć można w książce “Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”, której ebook jest już dostępny – i to całkowicie za darmo.

Wywiady z czterema małżeństwami

Książka składa się z 3 części. W pierwszej znalazły się wywiady z małżonkami, którzy opowiadają, jak podjęli decyzję o ślubie i co ich do tego zachęciło. Dzielą się także swoimi przemyśleniami na temat spadającej liczby zawieranych małżeństw. Nierzadko wskazują także dlaczego ich zdaniem nie można nikogo namówić do małżeństwa.

Przeprowadziliśmy wywiady z 4 małżeństwami. Są wśród nich Monika i Marcin Gomułkowie (Początek Wieczności), Weronika i Jan Kostrzewowie, Zuzanna i Michał Bukowscy (BÓGowscy) oraz Anna i Wojciech Hazukowie. Każda z rozmów, choć dotyczy tego samego tematu, jest zupełnie inna – do naszych wywiadów zaprosiliśmy bowiem małżeństwa z różnym stażem oraz z różnymi doświadczeniami budowania związku przed ślubem.

Reklama

POLECAMY: Czy miłość może się “skończyć”? O kryzysach małżeńskich i sposobach na ich przezwyciężenie mówią Anna i Wojciech Hazukowie

Analiza badań

Druga część książki to analiza wyników badań, jakie przeprowadziliśmy w ramach Projektu Rodzina. Badanie składało się z dwóch etapów. Łącznie w naszych ankietach i sondach wzięło udział blisko 1000 osób z całej Polski. W badaniu pytaliśmy o mocne i słabe strony małżeństwa, o satysfakcję z małżeństwa i o powody, dla których warto lub nie warto angażować się w związek na całe życie.

Analizę wyników tych badań przeprowadziła dla nas dr Urszula Miernik, psychoterapeuta, familiolog, doktor nauk humanistycznych w specjalności nauk o rodzinie (Fundacja Towarzyszenia Rodzinie). To blisko 60 stron statystyk, spostrzeżeń i wniosków, które pokazują, co dziś ludzie myślą o małżeństwie oraz jakie widzą jego szanse i zagrożenia. W tej części można przeczytać również co na temat budowania trwałych związków mówi nauka.

Reklama

Jak podjąć decyzję o małżeństwie?

Ostatnia część książki to jeszcze jedna rozmowa – wywiad z ekspertami w temacie budowania relacji. Zaprosiliśmy do niej Igę i Konrada Grzybowskich (Fundacja Ster na Miłość), którzy na co dzień spotykają się m.in. z narzeczonymi, podejmującymi decyzję o małżeństwie. W rozmowie mówią o tym, jak rozmawiać ze sobą, by mieć pewność, że z daną osobą chce się spędzić życie. Zapytaliśmy ich także, jak przygotować się na trudności w małżeństwie i jak mimo nieuniknionych różnic budować jedność.

Bezpłatny ebook do pobrania

Książka jest częścią projektu „Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina” na rok 2021. Wersję elektroniczną książki można pobrać całkowicie bezpłatnie na naszej stronie projektrodzina.stacja7.pl

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę