Nasze projekty

Benedykt XVI pytał Franciszka o zgodę na książkę

Książka-wywiad "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" została opublikowana za wyraźną zgodą papieża Franciszka. Potwierdził to jej współautor Peter Seewald w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Powiedział, że Benedykt XVI zwrócił się do obecnie urzędującego papieża z prośbą o zgodę na publikację i otrzymał ją od Franciszka bezwarunkowo.

Reklama

http://www.znak.com.pl/benedykt?utm_source=stacja7&utm_medium=pasek&utm_content=rabat-35&utm_campaign=Ostatnie%20rozmowy

Seewald podkreślił, że Benedykt XVI, który ustąpił z papieskiego urzędu w 2013, nie jest żadnym „papieżem w cieniu”. „Ustąpił i się nie miesza” – stwierdził. Jego zdaniem bardzo dobrze widać jak wielką sympatią i miłością papież senior darzy swojego następcę. „Co nie musi oznaczać, że jest entuzjastą wszystkiego tego co robi Franciszek” – zaznaczył.

Reklama
Reklama

Seewald wyjaśnił, że „ostatnie rozmowy” pierwotnie nie miały złożyć się na książkę-wywiad, ale były kwerendą do jeszcze nie ukończonej przez niego biografii papieża Ratzingera.

„Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” to czwarty „wywiad rzeka” Seewalda z obecnym papieżem seniorem. W 1996 r. ukazał się tom rozmów z ówczesnym prefektem Kongregacji Nauki Wiary pt. Sól ziemi”, potem „Bóg i świat”, a następnie już z papieżem Benedyktem XVI opublikowano „Światłość świata”.

Tom „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” ukazał się dzisiaj jednocześnie w kilku językach. Polską wersję opublikowała krakowska oficyna „Rafael”.

Reklama
Reklama

tom (KAI) / Bonn

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę