Nasze projekty
fot. materiały prasowe

Objawienia w Fatimie doczekały się hollywoodzkiej produkcji

W Środę Popielcową światło dzienne ujrzał zwiastun filmu opowiadającego losy trójki dzieci, którzy doświadczali objawień Pięknej Pani później zidentyfikowanej jako Maryję. Premiera filmu w amerykańskich kinach jest planowana na 24 kwietnia.

Reklama

Zwiastun filmu „Fatima” opublikowało na swoim profilu na YouTube niezależne hollywoodzkie studio filmowe Picturehouse. Film opowiada historię trojga dzieci mieszkających w wiosce w Portugalii, Łucji i jej kuzynów Franciszka i Hiacynty, którzy doświadczyli objawień Pięknej Pani, którą ostatecznie zidentyfikowano jako Maryję, Matkę Jezusa Chrystusa.

Jak pokazuje zwiastun, dzieci bardzo cierpiały z powodu wielu wizji. Zostały też oskarżone o kłamstwo przez rodziców i władze kościelne, a nawet aresztowane przez policję. Wierzyli im jednak sąsiedzi i tysiące pielgrzymów przybywających do Fatimy w nadziei, że będą świadkami cudu. Inspiracją dla stworzenia filmu były wspomnienia s. Łucji. 

Niektóre elementy i wydarzenia zostały tam wprawdzie podjęte z pewną swobodą artystyczną i różnią się od udokumentowanej historii Fatimy, ale dotyczy to przede wszystkim w postaci i ich funkcji w opowieści. Na przykład Manuel, brat Łucji, nie służył w pierwszej wojnie światowej; jednak jego rolą w filmie jest odwzorowanie współczesnego klimatu politycznego w Portugalii. 

Reklama

– mówił w rozmowie z LifeSiteNews producent Natasha Howes.

Większość aktorów tej produkcji pochodzi z Portugali. Ma to w wyższym stopniu odwzorować wydarzenia, jakie miały miejsce przeszło 100 lat temu w Fatmie.

Zaprezentowanie społeczności osób wyglądających na portugalskie było kluczowe dla historycznej dokładności filmu. Większość aktorów pojawiających się w filmie pochodzi z Portugalii, w tym Lucia Moniz (Maria, matka Łucji) i Joaquim de Almeida (ojciec Ferreira), którzy są znani i uznani na arenie międzynarodowej.

Reklama

– dodaje.

Główne role Dzieci Fatimskich zagrali Hiszpanie. Najbardziej rozpoznawalne gwiazdy, w tym Harvey Keitel, Sonia Braga, Goran Visnjic i Joaquim de Almeida, mieszkają w USA i pojechali do Portugalii, aby kręcić zdjęcia. Film został w całości nakręcony w Portugalii. Premiera w USA jest planowana na 24 kwietnia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że do Polskich kin film trafi później.

Reklama

ms/stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę