Adam Czuszel OSPPE

Mężczyzna z rodu Maryi. Internetowe rekolekcje dla mężczyzn

Podczas rekolekcji “Mężczyzna z rodu Maryi” namacalnie dotkniemy kruchości Miriam, zmierzymy się z samotnością, z którą i Ona się zmagała, zanurzymy się w jej cichość i będziemy prosić ją o ratunek. Pablopavo śpiewa o swojej dziewczynie, a ja to śpiewam o Maryi: „Jestem ostatnim, który chciałby nie trzymać Twojej dłoni, a Ty jesteś taka sama ostatnia”. Chcesz być poprowadzony dojrzale? Wierzysz w to, […]

Ratunek. Mężczyzna z rodu Maryi

 

Samotność. Mężczyzna z rodu Maryi

Można uciekać przed samotnością, udawać że jej nie ma, robić wszystko by ją zagłuszyć. Ale nie uciekaj przed samotnością, bo tylko w niej spotkasz Jezusa Chrystusa.

Kruchość. Mężczyzna z rodu Maryi

Bardzo często jesteśmy mężczyznami, których życie jest podparte tysiącem zabezpieczeń. Jesteśmy zabezpieczeni przed wszystkim, a ostatecznie też przed łaską Boga. A ja chcę się uwiesić na krzyżu; chcę być na tym krzyżu jak na belce na wzburzonym morzu tego chorego świata, w którym żyjemy. Jestem bezsilny.

Ciemność. Mężczyzna z rodu Maryi

Nie wiem ile będę w ciemności, nie wiem jak często będzie ta ciemność, ale chcę się zgadzać na tę ciemność. Bo wiem, że w tej ciemności jest mój Bóg. Psalm 139 mówi: „jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę”.

Baranek z Owieczki. Mężczyzna z rodu Maryi

W tym objawia się miłość, że Ty oddasz życie za swoją żonę, za swoje dzieci, za ludzi, którzy są w Twoim życiu. Bądź lwem, który staje się barankiem, aby oddać życie!

Cicha. Mężczyzna z rodu Maryi

Maryjo, proszę Cię, abym miał słowo zbawienia dla innych, żebym miał słowo, który podnosi. Też słowo karcące, bo i to bywa zbawienne. Żebym miał Ciebie, Strażniczkę przy moich ustach, abym nie wypowiadał słów, które są bezużyteczne.

Skaza. Mężczyzna z rodu Maryi

Całe Pismo Święte mówi o zmaganiu o Twoją duszę. Nawet nie jesteś świadomy jak wielka walka o Ciebie się toczy. Bądź świadomy tego, że są demony, które Cię nienawidzą i każdego dnia planują Twoją zgubę. Mają plan na całe Twoje życie, bo to nie musi być Blitzkrieg, czyli zniszczenie Cię w ciągu jednego popołudnia. Twoim […]

Wybór. Mężczyzna z rodu Maryi

Biblia mówi, że Maryja jest groźna jak zbrojne zastępy, a poza tym zawsze kieruje cię do Boga Ojca. To nie jest tak, że Ona chce skupić uwagę na sobie. Masz Matkę, która modli się o to, żebyś miał głęboką relację z Bogiem Ojcem.  

Mężczyzna z rodu Maryi. Teaser

Razem z Ojcem Adamem Czuszelem zapraszamy na rekolekcje majowe dla mężczyzn. „Mężczyzna z rodu Maryi” to cykl ośmiu odcinków, podczas których nauczymy się czerpać wzór z Miriam. Maryja zaprasza Cię, abyś uczestniczył w jej nieskalaności; chce Cię mieć czystym i pięknym. Odpowiesz na jej zaproszenie? Pierwszy odcinek rekolekcji „Mężczyzna z rodu Maryi” już 3 maja!

Mężczyzna z rodu Maryi. Prolog

Miriam z Nazaretu. Owieczka, która zrodziła Baranka Bożego. Ojciec Adam Czuszel, paulin z klasztoru w malutkich Łęczeszycach udowodni, że to właśnie ona jest najlepszym wzorem do naśladowania dla każdego mężczyzny. Podczas rekolekcji „Mężczyzna z rodu Maryi” namacalnie dotkniemy kruchości Miriam, zmierzymy się z samotnością, z którą i Ona się zmagała, zanurzymy się w jej cichość i […]

Wspieraj nas - złóż darowiznę