Nasze projekty

Beata Legutko

Św. Łukasz: uczeń Pawła, lekarz, Ewangelista

W rzymskim wykazie dwudziestu dwóch nowotestamentalnych pism, tzw. Kanonie Muratoriego (II w.), możemy przeczytać: “Łukasz, ów lekarz, po wniebowstąpieniu Chrystusa, gdy go jako prawnika Paweł przyjął, pod własnym imieniem spisał, według porządku, ale i on Pana w ciele nie widział, dlatego jak mógł, tak zaczął mówić od narodzenia Jana”.

Spowiednik mimo woli

W XIX w. Ars było małą miejscowością, liczącą zaledwie 230 mieszkańców. Do znajdującego się na obrzeżach małego kościółka przychodziło kilka osób, dlatego nie było tam nawet parafii. Młody kapłan Jan został tam mianowany proboszczem po trzech latach spędzonych w oddalonym ok. 30 km Ecully. Zapewne nie spodziewał się, że w tym miejscu spędzi 41 lat swojego życia Młodość

O szalonym Bogu i równie szalonym Abrahamie

Wywiad o Abrahamie z o. prof. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP, filozofem religii, przeprowadzili: Beata Legutko i Sławomir Rusin.

Arche, czyli początek

Tales wierzył, że woda jest przyczyną wszystkiego, Anaksymander, jego uczeń, mówił o bezkresie, a Anaksymenes – o powietrzu. Wszyscy oni przeszli do historii filozofii jako „poszukiwacze arche”.

Wspieraj nas - złóż darowiznę