Nasze projekty
Fot. Materiał prasowy

Jak przełożyć Słowo na życie codzienne? Sięgnij po „Niedzielnik” o. Adama Szustaka

"Niedzielnik" o. Adama Szustaka OP oprócz oryginalnych interpretacji poszczególnych fragmentów Biblii zawiera konkretne wskazówki, jak usłyszane Słowo przełożyć na życie codzienne.

Reklama

Niedzielnik B to zbiór komentarzy Adama Szustaka OP do niedzielnych czytań na rok B. Książka powstała na podstawie homilii wygłoszonych w ramach cotygodniowej serii internetowej („CNN – Słowo na niedzielę”) publikowanej na youtube’owym kanale „Langusta na palmie”. 

Czy Mu uwierzysz?

Każdy z 33 rozdziałów odpowiada kolejnym niedzielom i przypadającym na nie czytaniom liturgicznym na rok B, rozpoczynając od pierwszej niedzieli Adwentu, na Niedzieli Chrystusa Króla kończąc. Zapraszam cię, byś i ty na ten następny odcinek drogi ku wieczności, którym niewątpliwie będzie kolejny rok twojego życia, wziął Słowo dane nam przez Pana Boga w liturgii. Wierzę, że Ono, jeśli zaczniesz je czytać, rozważać i przykładać do swojego życia, prawdziwie stanie się dla ciebie lampą, która nie tylko oświetla świat wokoło, ale i rozprasza ciemności duszy, by nieprzerwanie mogło cię nasycać Boże Światło – zachęca Adam Szustak OP. I dodaje – Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy?

Oczekiwanie to nie bezruch

Nieprzypadkowo pierwszy komentarz odnosi się do czytań niedzielnych rozpoczynających okres Adwentu. Adwent to – przybycie (ad venire) ma ten sam rdzeń co ADVENTure – przygoda. Oczekiwanie zatem nie musi być bezruchem (duchowym), a przybycie Tego, na którego czekamy wiąże się z przygodą. Zwykły ruch i pośpiech towarzyszą nam codziennie – chodzi o to, żeby w tym zabieganiu nie zgubić świadomości bliskości Boga, by dać sobie szansę wyjścia z ciemności i wejścia na ścieżkę realnego życia Słowem. Od nas zależy czy na nią wejdziemy. Z Niedzielnikiem będzie to łatwiejsze.

Reklama

Pod koniec 2021 roku, nakładem Wydawnictwa W drodze, ukaże się druga część cyklu, czyli Niedzielnik C z czytaniami i komentarzami Adama Szustaka OP na rok C. Natomiast na 2022 rok zaplanowane jest wydanie trzeciej części, czyli Niedzielnika A oraz specjalnego wydania zawierającego komentarze do czytań, które nie znalazły się w kalendarzu liturgicznym.

Patronat medialny nad książką objęli: „Przewodnik Katolicki”, „Echo Katolickie”, tygodnik „Idziemy”, miesięcznik „W drodze”, portal katolicki OPOKA, dominikanie.pl, Radio Emaus, Radio Nadzieja.

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa „W Drodze”

Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę