Nasze projekty

Watykan ponownie apeluje o wielkanocny rozejm na Ukrainie

Stolica Apostolska ponownie zaapelowała o zawieszenie broni na Ukrainie w okresie obchodzonych w Kościołach wschodnich 24 kwietnia (według kalendarza juliańskiego) Świąt Wielkanocnych. Mówi o tym opublikowany dzisiaj komunikat Stolicy Apostolskiej.

fot. Simone Savoldi/Unsplash

Stolica Apostolska i Ojciec Święty przyłączają się do apelu, jaki Antonio Guterres, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, w porozumieniu z Jego Błogosławieństwem Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, wystosował 19 kwietnia br. o rozejm z okazji obchodów Wielkanocy według kalendarza juliańskiego, przypadających 24 kwietnia.

Wiedząc, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, wzywają Pana, aby ludność uwięziona w strefach wojny mogła zostać ewakuowana i aby wkrótce został przywrócony pokój, oraz proszą rządzących państwami, aby wysłuchali wołania ludzi o pokój – czytamy w watykańskim komunikacie.

To już kolejny raz kiedy Ojciec Święty wzywa do zawieszenia broni. W Niedzielę Palmową papież Franciszek wezwał do zawarcia wielkanocnego rozejmu w celu osiągnięcia pokoju.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę