Nasze projekty

Watykan: papieska Pasterka w tym roku o 19.30

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia Ojciec Święty będzie sprawował Mszę św. wigilijną w bazylice watykańskiej o 19.30 - wynika z opublikowanego w sobotę Kalendarza Papieskich Celebracji Liturgicznych na okres Bożego Narodzenia. Pewne zmiany podyktowane są pandemią COVID-19, a 8 grudnia papież uda się prywatnie na Plac Hiszpański, aby w uroczystość Niepokalanego Poczęcia oddać hołd Matce Bożej.

fot. Vatican news/Youtube.com

Właśnie o tej zmianie poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Aby uniknąć zgromadzeń i związanego z tym ryzyka zarażenia COVID -19, zamiast zwyczajowego publicznego hołdu Niepokalanemu Poczęciu, papież Franciszek 8 grudnia po raz kolejny dokona prywatnego aktu pobożności, modląc się do Matki Bożej, aby chroniła Rzymian, miasto, w którym mieszkają i chorych, którzy potrzebują Jej matczynej opieki na całym świecie – czytamy w komunikacie watykańskiego Biura Prasowego.

W piątek 24 grudnia, Franciszek będzie przewodniczył Msza św. w nocy w bazylice św. Piotra, o godz. 19.30.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w sobotę 25. grudnia papież o godz. 12.00 udzieli uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Reklama

Natomiast w ostatni dzień roku kalendarzowego, w piątek 31. grudnia o godz. 17.00 Ojciec Święty będzie przewodniczył pierwszym nieszporom uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Te Deum w podziękowaniu za miniony rok w bazylice watykańskiej.

Następnego dnia, w sobotę 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku 2022, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz LV Światowy Dzień Pokoju o godz. 10.00 papież będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Piotra.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w czwartek 6 stycznia o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice watykańskiej, a w niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia o godz. 9.30 Ojciec Święty będzie sprawował Eucharystię i udzieli chrztu dzieciom w Kaplicy Sykstyńskiej.

Reklama

Ojciec Święty spotykać się też będzie z wiernymi na modlitwie „Anioł Pański” 8 grudnia – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w poszczególne niedziele, a także w pierwszy dzień Nowego Roku oraz uroczystość Objawienia Pańskiego.

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę