Nasze projekty

Są nowe informacje o stanie zdrowia papieża. „Niektóre zobowiązania zostały przełożone”

"Stan papieża jest dobry i stabilny, nie ma gorączki" - przekazał Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Fot. Long Thiên/Wikipedia

W odpowiedzi na liczne pytania dziennikarzy Bruni przekazał: Stan papieża jest dobry i stabilny, nie ma gorączki, a jego sytuacja oddechowa wyraźnie się poprawia. Potwierdzam, że tomografia komputerowa wykluczyła zapalenie płuc, ale wykazała stan zapalny płuc powodujący pewne trudności w oddychaniu.

Aby ułatwić papieżowi powrót do zdrowia, niektóre ważne zobowiązania zaplanowane na te dni zostały przełożone, aby mógł poświęcić im pożądany czas i energię. Inne, o charakterze instytucjonalnym lub łatwiejsze do realizacji, biorąc pod uwagę jego obecny stan zdrowia, zostały utrzymane – przekazał Bruni.

O chorobie papieża Watykan poinformował w sobotę, kiedy odwołano wszystkie zaplanowane na ten dzień audiencje. Ponadto wczoraj Franciszek nie odmówił niedzielnej modlitwy Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego, ale z Domu św. Marty. Nie odczytał również rozważań, zrobił to za niego lektor.

Reklama

ZOBACZ: Papież: Niech Maryja pomoże nam miłować Jezusa w jego braciach najmniejszych

ps, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę