Nasze projekty

„Regina caeli” z papieskiego okna – pierwszy raz od 3 miesięcy

W najbliższą niedzielę Papież Franciszek znów pojawi się w oknie papieskim, by pierwszy raz od 1 marca poprowadzić z tego miejsca południową modlitwę "Regina Caeli". Do tej pory Papież prowadził modlitwy z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Od początku marca Papież prowadził modlitwę południową z biblioteki Pałacu Apostolskiego. Później wychodził do okna papieskiego, by błogosławić pusty Plac św. Piotra. W czasie epidemii w papieskich Mszach, modlitwach i audiencjach można było uczestniczyć dzięki transmisjom. Dzięki Szczególnie wyjątkowa była modlitwa Franciszka na pustym Placu św. Piotra 27 marca.

Zaledwie kilkanaście dni temu Pl. Świętego Piotra i bazylika watykańska zostały otwarte, więc już w niedzielę, 24 maja, przybyli tutaj wierni. Franciszek, choć modlitwę południową poprowadził, podobnie jak do tej pory, z biblioteki apostolskiego, pojawił się tuż po niej w oknie, by udzielić przybyłym błogosławieństwa.

W najbliższą niedzielę, 31 maja, Franciszek nie tylko pobłogosławi wiernych, ale poprowadzi z okna całą modlitwę „Regina caeli”. Będzie to pierwsza modlitwa południowa prowadzona z tego miejsca od 1 marca. „Regina caeli” czyli „Królowo nieba, wesel się” to modlitwa odmawiana w miejsce modlitwy „Anioł Pański” w czasie całego okresu wielkanocnego. Okres ten kończy przypadająca w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Reklama
Reklama

Jak podało biuro Stolicy Apostolskiej, przed tą modlitwą Papież będzie przewodniczył Mszy Świętej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w bazylice watykańskiej (godz. 10).

 

Stacja7/ot

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite