Premier Węgier spotka się z papieżem. W czwartek prywatna audiencja

Premier Węgier Viktor Orbán zostanie przyjęty przez Ojca Świętego na prywatnej audiencji 21 kwietnia. Będzie to jego trzecie spotkanie z papieżem Franciszkiem i pierwsza wizyta zagraniczna, po ostatnich wygranych wyborach.

fot. CC BY 2.0/wikipedia.org/M. MAZUR / EPISKOPATNEWS / FLICKR

Informację, podaną przez węgierskiego polityka za pośrednictwem Twittera, potwierdza też w mediach społecznościowych sam premier Węgier: moja pierwsza po wyborach oficjalna wizyta poprowadzi jutro do Watykanu, na spotkanie z papieżem Franciszkiem – czytamy w jego lakonicznym wpisie. Dotychczas Viktor Orbán spotkał się z papieżem Franciszkiem trzykrotnie – ostatni raz 12 września, podczas kurtuazyjnego spotkania przy okazji 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, którego zakończeniu przewodniczył w Budapeszcie Ojciec Święty.

O jutrzejszej wizycie premiera Orbana w Watykanie pisze także portal „Il Sismografo”, sugerując, że spotkanie może sprzyjać utworzeniu za pośrednictwem Węgier „kanału komunikacji na odległość pomiędzy Stolicą Apostolską, a Kremlem”. Ten sam portal błędnie informuje jednak, że będzie to pierwsze od wybuchu wojny na Ukrainie spotkanie papieża Franciszka z europejskim przywódcą.

Wśród polityków, których w ostatnich tygodniach przyjął Ojciec Święty, należałoby bowiem wymienić prezydenta Polski Andrzeja Dudę, który spotkał się z papieżem 1 kwietnia, a także premiera Słowacji Eduarda Hegera, który został przyjęty w Watykanie 14 marca – tego samego dnia, kiedy papież spotkał się także z ministrem spraw zagranicznych Łotwy Edgarsem Rinkēvičsem.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę