Nasze projekty

Papież: jeśli otworzymy się i będziemy nieśli Ewangelię, nasze serce się poszerzy i pokona strach

"Radość Chrystusa umacnia się, gdy się ją daje, pomnaża się, gdy się nią dzielimy. Jeśli otworzymy się i będziemy nieśli Ewangelię, nasze serce się poszerzy i pokona strach" - papież w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli dziś w Poniedziałek Wielkanocny.

fot. Vatican News/Youtube.com

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 28, 8-15), mówiącego o ukazaniu się Zmartwychwstałego Pana niewiastom, które poszły do grobu. Podkreślił, że Jezus zachęca je aby się nie bały. Także i my w świetle wydarzenia paschalnego mamy rozproszyć nasze lęki, dostrzegając u swego boku obecność Zmartwychwstałego.

Następnie Franciszek zaznaczył, że strach można przezwyciężyć wcielając w życie nakaz Jezusa: idźcie i głoście, bo radości paschalnej nie wolno zatrzymywać dla siebie. Radość Chrystusa umacnia się, gdy się ją daje, pomnaża się, gdy się nią dzielimy. Jeśli otworzymy się i będziemy nieśli Ewangelię, nasze serce się poszerzy i pokona strach – stwierdził papież.

„Postawmy nasze niejasności przed światłem zmartwychwstałego Jezusa”

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że głoszenie może napotkać przeszkodę jaką jest fałsz, który zanieczyszcza głoszenie, wypacza wewnątrz, prowadzi z powrotem do grobu. Zmartwychwstały Pan natomiast chce nas wydobyć z grobów fałszu i dwulicowości – podkreślił.

Reklama

Zachęcił, byśmy nadali imię fałszowi, który jest w nas! I postawmy nasze niejasności przed światłem zmartwychwstałego Jezusa. Chce On wydobyć na światło dzienne to, co ukryte, uczynić nas przejrzystymi i świetlistymi świadkami radości Ewangelii, prawdy, która nas wyzwala – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę