Nasze projekty

Prawnicy kard. Becciu zapowiadają apelację. „Bezpodstawne zarzuty”

Adwokaci skazanego na pięć i pół roku wiezienia kard. Giovanniego Angelo Becciu zapowiedzieli złożenie apelacji od wyroku, który zapadł w procesie dotyczącym nieprawidłowości finansowych.

FOT. YouTube

Po 86 przesłuchaniach, z głęboką goryczą stwierdzamy, że wyrok nie potwierdził niewinności kard. Becciu, mimo że wszystkie zarzuty okazały się całkowicie bezpodstawne – stwierdzili adwokaci: Fabio Viglione i Maria Concetta Marzo.

ZOBACZ: Kard. Becciu skazany na 5 i pół roku więzienia. W Watykanie zapadły surowe wyroki

Dowody, które pojawiły się w procesie, geneza zarzutów stawianych kardynałowi, będące wynikiem udowodnionej machinacji przeciwko niemu oraz jego niewinność pozwalają nam spojrzeć na apelację z niezmienną ufnością – wskazali prawnicy.

Reklama

Dodali, że choć orzeczenie to napawa ich goryczą, to mają niezachwianą pewność, że „kard. Becciu, wierny sługa Papieża i Kościoła, zawsze działał w interesie Sekretariatu Stanu i nie osiągnął żadnej korzyści ani dla siebie, ani dla swojej rodziny”.

Szanujemy wyrok, przeczytamy uzasadnienie, ale jesteśmy pewni, że prędzej czy później absurdalność zarzutów wobec kardynała i tym samym prawda zostanie uznana – podkreślili adwokaci, zaznaczając: „Jego Eminencja Becciu jest niewinny”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę