Nasze projekty

Papież w intencji modlitewnej na kwiecień poleca pracowników służby zdrowia

W intencji na kwiecień przekazanej przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Franciszek zachęca do wsparcia mężczyzn i kobiet, którzy poprzez swoje zaangażowanie w służbie zdrowia ratują życie ludzi.

fot. Papież Franciszek/Twitter.com

Papież wzywa także bogatsze kraje do udzielenia skutecznej pomocy krajom uboższym, aby mogły zapewnić swoim mieszkańcom odpowiednią opiekę lekarską. Ojciec Święty uważa, że dostęp do leczenia należy do podstawowych praw człowieka.

W tym miesiącu módlmy się za pracowników służby zdrowia. Pandemia, która niestety nadal jest bardzo aktywna w wielu krajach, pokazała nam poświęcenie i ofiarność pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, pracowników sanitarnych, księży, zakonników i zakonnic. Jednak pandemia ta pokazała również, że nie wszyscy mają dostęp do dobrego systemu zdrowia publicznego. Najbiedniejsze i najsłabsze kraje nie mają dostępu do leczenia, które jest niezbędne w przypadku wielu chorób, na które wciąż cierpią. Wynika to często z niewłaściwego zarządzania zasobami i braku poważnego zaangażowania politycznego – podkreślił w swoim wystąpieniu papież.

Dlatego też pragnę wezwać rządy wszystkich krajów świata, aby nie zapominały, że dobra służba zdrowia, dostępna dla wszystkich, jest priorytetem. Chciałbym jednak przypomnieć, że służba zdrowia to nie tylko organizacja, ale także mężczyźni i kobiety, którzy poświęcają swoje życie trosce o zdrowie innych. I którzy podczas tej pandemii oddali swoje życie, aby pomóc tak wielu chorym w powrocie do zdrowia. Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad chorymi i osobami starszymi, zwłaszcza w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i społeczności lokalne – powiedział Franciszek.

Reklama

KAI, vaticannews, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę