Papież spotkał się z zakonnicą z Mali uwolnioną z rąk islamistów

W Watykanie, Papież Franciszek spotkał się z kolumbijską siostrą zakonną Glorią Cecilią Narváez, która w sobotę, w Mali została uwolniona z rąk islamistów. W niewoli przebywała cztery i pół roku.

fot. Facebook.com/Vatican News

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z zakonnicą z Mali, która przez cztery i pół roku była więziona przez islamistów. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież przywitał się z pochodzącą z Kolumbii Glorią Cecilią Narváez w bazylice św. Piotra rankiem 10 października, tuż przed rozpoczęciem Mszy św. otwierającej XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Zdjęcia papieża rozmawiającego z zakonnicą, która do bazyliki przybyła wprost z lotniska, umieszczono na Twitterze.

O tym, że siostra Gloria została uwolniona z rąk porywaczy, tymczasowy rząd w Mali poinformował dopiero w sobotę wieczorem, 9 października. Na pierwszym opublikowanym zdjęciu jest ona w towarzystwie arcybiskupa Bamako kard. Jeana Zerbo.

Reklama
Reklama

Franciszkanka Gloria Cecilia Narváez została uprowadzona 7 lutego 2017 r. w Karangasso na południu kraju, gdzie pracowała od sześciu lat. W lipcu został opublikowany list adresowany do jej brata, w którym poinformowano, że sprawcami porwania była JNIM, grupa wspierająca islam i muzułmanów.

pa/KAI/vaticannews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę