Nasze projekty

Papież poświęci sprofanowaną przez ISIS figurę Matki Bożej

Podczas mszy św. sprawowanej 7 marca w Irbilu papież Franciszek poświęci figurę Matki Bożej sprofanowaną przez bojówkarzy Państwa Islamskiego podczas okupacji Niniwy – podaje włoska agencja SIR, powołując się na słowa dyrektora tamtejszego Radia Mariam, ks. Samira Sheera.

Twitter.com/@LukeCoppen

Figura bez rąk, zniszczonych przez terrorystów, pochodzi z chrześcijańskiej wioski Karamles. Pierwotnie pozbawiona była także głowy, która została odzyskana i ponownie umocowana. Obecnie trwa jej renowacja. Figura po papieskiej mszy św. powróci na Równinę Niniwy.

W latach okupacji Mosulu i wiosek Równiny Niniwy (2014-2017) terroryści z tzw. Państwa Islamskiego niszczyli, wysadzali w powietrze i bezcześcili kościoły, cmentarze, klasztory, palili domy i sklepy. Figury i obrazy święte były wykorzystywane przez nich jako tarcze strzelnicze.

Pielgrzymka papieża do Iraku

Franciszek jest pierwszym papieżem, który odwiedzi Irak. Jego pielgrzymka rozpocznie się w piątek i potrwa do poniedziałku, 8 marca. W czasie wizyty papież odwiedzi m.in. Bagdad, Irbil, Mosul i Karakosz.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Znamy dokładny plan pielgrzymki Papieża do Iraku

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę