Nasze projekty

Papież podarował sprzęt medyczny szpitalowi w Liberii

Papież Franciszek podarował sprzęt medyczny katolickiemu szpitalowi św. Józefa w Monrowii. Posłuży on w ratowaniu zakażonych koronawirusem, których liczba w Liberii gwałtownie wzrasta.

Fot: Cathopic/Luis Angel Espinosa

Łącznie, w tym niewielkim państwie położonym w Afryce Zachodniej, zanotowano już ponad 5,5 tys. przypadków i 245 zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem. Brakuje szczepionek. Obie dawki przyjęło zaledwie nieco ponad pół procenta Liberyjczyków.

Papież pamięta o Liberii od początku pandemii

Papieski dar został przekazany za pośrednictwem miejscowego nuncjusza apostolskiego. Franciszek ofiarował prowadzonemu przez bonifratrów szpitalowi duży zapas leków wspomagających działanie dróg oddechowych, kilka respiratorów, zapas ochronnych maseczek oraz tlenu. Dziękując Ojcu Świętemu, rzecznik miejscowego episkopatu podkreślił, że Papież pamięta o Liberii od początku pandemii. Jak dotąd w tym okresie przekazał na rzecz potrzebujących Liberyjczyków ponad 40 tys. euro.

W Liberii Kościół prowadzi 22 placówki ochrony zdrowia. Największą z nich jest właśnie szpital św. Józefa, który od 2014 r. był ogromną pomocą dla tego kraju w zwalczaniu epidemii eboli. Doświadczony w sytuacjach kryzysowych personel sprawia, że szpital jest obecnie jedną z wiodących placówek w Liberii walczących z pandemią koronawirusa.

Reklama
Reklama

Liberia to jeden z najbiedniejszych krajów świata. 83 proc. mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, a publiczna służba zdrowia praktycznie nie istnieje. Ludzie pracujący na roli od rana do nocy zarabiają dziennie równowartość 6 złotych. Liberię wyniszczyła długoletnia wojna domowa, w której życie straciło 250 tys. ludzi, oraz epidemia Eboli.

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę