Nasze projekty

Papież odwiedzi rzymską parafię. Weźmie tam udział w wielkopostnej akcji

Franciszek odwiedzi parafię św. Piusa V w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu 8 marca. Odbywać się tam będzie wielkopostna akcja „24 godziny dla Pana”, którą zainicjował sam papież w 2014 roku.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

Papież Franciszek odwiedzi 8 marca rzymską parafię św. Piusa V w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu. Poinformował o tym jej proboszcz ks. Donato De Pera w czasie niedzielnych Mszy.

Franciszek przyjedzie do parafii, by wziąć udział w wielkopostnej akcji „24 godziny dla Pana”, którą sam zainicjował w 2014 roku. Polega ona na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem, zaczerpniętym z Listu do Rzymian: „Wkraczając w nowe życie” (por. Rz 6,4). Według doniesień papież Franciszek wysłucha także spowiedzi niektórych penitentów.

W ubiegłym roku z tej samej okazji papież odwiedził parafię Matki Bożej Łaskawej w dzielnicy Trionfale (Santa Maria delle Grazie al Trionfale).

Reklama

ZOBACZ>>> Papież potępił ataki terrorystyczne w Burkina Faso. „Nienawiść nie jest rozwiązaniem konfliktów”

Jak czuje się papież?

W poniedziałek, 26 lutego Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowano, że odwołano poranne papieskie audiencje. Jak podkreślono, to „środek prewencyjny”, ponieważ u papieża Franciszka „utrzymują się lekkie objawy grypopodobne, bez gorączki”.

Papież Franciszek miał ostatnio pewne problemy z układem oddechowym. Już w minioną sobotę odwołano papieskiej audiencje. W grudniu 2023 r. Ojciec Święty został zmuszony do odwołania planowanej podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną, a w czytaniu tekstów modlitwy Anioł Pański i audiencji generalnej pomagali mu wówczas współpracownicy.

Reklama

CZYTAJ>> Franciszek: Na krętych ścieżkach życia szukajmy oblicza Jezusa

Również z powodu problemów z oddychaniem papież został przyjęty do szpitala Agostino Gemelli w marcu 2023 roku. W czerwcu ubiegłego roku przeszedł operację jelit związaną z operacją, którą przeszedł dwa lata wcześniej.

„Wciąż żyję” tymi słowami odpowiedział Franciszek w marcu 2023 roku na pytanie o to, jak czuje się po wyjściu ze szpitala. I choć ostatnimi czasy temat papieskiego zdrowia jakby trochę przycichł to wciąż, jest to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic za Spiżową Bramą. Co wiemy na temat papieskiego zdrowia? – pisze Michał Kłosowski na łamach Catolico. Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę