Papież odwiedzi rodzinne strony. Okazją do wizyty będą 90. urodziny jego kuzynki

W dniach 19-20 listopada papież Franciszek odwiedzi swoje rodzinne strony. Uda się do miasta Asti w północno-zachodnich Włoszech, skąd pochodził jego ojciec. Wizyta związana jest z rodzinnym jubileuszem - kuzynka papieża obchodzić będzie swoje 90. urodziny.

fot. Angie Menes/cathopic.com

Prefektura Domu Papieskiego poinformowała, że w dn. 19-20 listopada papież Franciszek odwiedzi położone w piemoncie miasto Asti, skąd jego ojciec wraz z rodziną wyemigrował do Argentyny.

Jak czytamy w komunikacie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruniego, papież uda się do Asti w sobotę 19 listopada w godzinach popołudniowych. Spotka się tam prywatnie ze swoimi krewnymi, a okazją do wizyty będą 90. urodziny jego kuzynki. Z kolei w niedzielę 20 listopada Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze w Asti o godz. 11.00 i spotka się z diecezjalną wspólnotą, a w godzinach popołudniowych powróci do Rzymu.

Dziadkowie papieża Franciszka, Giovanni i Rosa Bergoglio oraz jego ojciec Mario Giuseppe Bergoglio wyruszyli w podróż do Argentyny z położonego w prowincji Asti miasteczka Portacomaro w lutym 1929 r. Jak opowiadał w jednym z wywiadów sam papież, podróż ta miała się odbyć kilka miesięcy wcześniej, na pokładzie statku „Princess Mafalda”, który ostatecznie zatonął u wybrzeży Brazylii. Dzięki zmianie rodzinnych planów na krótko przed rozpoczęciem podróży, rodzina przyszłego papieża szczęśliwie dotarła do Argentyny, gdzie już wcześniej osiedlili się krewni Giovanniego Bergoglio.

Reklama
Reklama

Papież nie weźmie udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży

Po raz pierwszy Ojciec Święty nie będzie obecny w Rzymie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, które – decyzją papieża – zostały przeniesione z Niedzieli Palmowej na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Zmiana ta podyktowana była m.in. wieloma komentarzami z diecezji na całym świecie, dla których radosne obchody święta młodych kolidowały z nabożeństwami rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia i zaangażowaniem zarówno młodzieży jak i księży w parafialne przygotowania do obchodów Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę