Nasze projekty

Papież odprawi Mszę św. na cmentarzu wojskowym

We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada, Franciszek odprawi Mszę św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych na Rome War Cemetery – cmentarzu wojskowym w Rzymie. Spoczywają na nim żołnierze polegli w czasie II wojny światowej.

fot. Kenny Orr/Unsplash

Na cmentarzu tym spoczywają żołnierze z państw Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, polegli bądź zmarli we Włoszech w czasie II wojny światowej. Cmentarz powstał w 1947 w dzielnicy Testaccio przy murach obronnych z czasów cesarza Aureliana z III wieku. Znajduje się na nim 426 mogił.

ZOBACZ: Papież: przeżywamy wojnę światową w kawałkach

W poprzednich latach papież Franciszek modlił się także na innych cmentarzach wojskowych znajdujących się w Rzymie. W 2021 roku odprawił Mszę św. na francuskim cmentarzu wojskowym w parku Monte Mario w Rzymie.

Reklama

W 2020 roku Franciszek modlił się na cmentarzu niemieckim (Campo Santo Teutonico), położonym na terenie Watykanu. Następnie odwiedził w Groty Watykańskie, gdzie odmówił krótką modlitwę przy grobach swoich poprzedników.

W 2017 r. papież sprawował w Eucharystię na cmentarzu amerykańskim w Nettuno, miejscu pamięci poległych podczas II wojny światowej.

pa,KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę