Nasze projekty

Papież o starości: to przywilej upodabniania się do cierpiącego Jezusa

"Przeżywacie fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem" - napisał papież Franciszek w liście do kapłanów seniorów z włoskiego regionu Lombardii.

Fot. Fabio Beretta/ Flickr Krakow2016

Księża, wraz ze swoimi biskupami, wzięli udział w Dniu Braterstwa w miejscowości Caravaggio koło Bergamo, gdzie podczas specjalnej mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

„Przeżywacie fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem” – napisał Franciszek w liście do kapłanów seniorów. Jak podkreślił, to przywilej „upodabniania się do cierpiącego i dźwigającego krzyż Jezusa”.

Papież dodał, że wspólnota opiekująca się chorymi jest „mocno zakorzeniona w Jezusie”, w której księża nie są jedynie „przedmiotem opieki”, ale „aktywnymi protagonistami”. „Niesiecie w sobie marzenia pełne pamięci, które są bardzo ważne dla młodych pokoleń” – napisał Franciszek.

Reklama

Z powodu koronawirusa zmarło prawie 300 kapłanów

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – dodał papież.

Podczas spotkania, na które papież wysłał list, wspominano prawie 300 kapłanów, którzy w czasie pandemii zmarli na koronawirusa. 92 z nich pochodziło z Lombardii, najbardziej dotkniętej epidemią we Włoszech.

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę