Nasze projekty

Papież: Niech miłosierdzie przemieni nasze życie

"Niech za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej miłosierdzie zamieszka w naszych sercach i przemieni całe nasze życie" - wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański z okazji święta Niepokalanego Poczęcia NMP w Watykanie

Dzisiaj przed południem Mszą św. z udziałem 50 tys. wiernych z całego świata na placu św. Piotra i otwarciem Drzwi Świętych w bazylice watykańskiej papież zainaugurował Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który potrwa do 20 listopada 2016 r.

Franciszek, wyjaśniając znaczenie dzisiejszego święta, przypomniał, że Niepokalane Poczęcie oznacza, że Maryja jest „pierwszą zbawioną przez nieskończone miłosierdzie Boga, jako pierwszy owoc zbawienia, którym Bóg chce obdarzyć każdego mężczyznę i kobietę w Chrystusie”. „Z tego powodu Niepokalana stała się wzniosłą ikoną Bożego miłosierdzia, które zwyciężyło nad grzechem. A my, dziś, na początku Jubileuszu Miłosierdzia, chcemy spojrzeć na tę ikonę z ufną miłością i kontemplować ją w całej swej wspaniałości, naśladując Jej wiarę” – mówił papież.

Reklama

Nazwał Maryję „jutrzenką nowego stworzenia dokonanego przez miłosierdzie Boże”, która jako nie dotknięta grzechem jest „Matką nowej ludzkości”.

Franciszek wskazał na dwa podstawowe znaczenia dzisiejszego święta: „przyjęcie w pełni Boga i Jego miłosiernej łaski w naszym życiu oraz stawianie się samymi z kolei budowniczymi miłosierdzia, przez autentyczną drogę Ewangelii”.

Reklama

Papież zachęcił wszystkich, aby na wzór Maryi poprzez codzienne „tak” potrafili przezwyciężyć egoizm i czynili radośniejszym życie braci i obdarzali ich nadzieją. „Jesteśmy powołani, by na wzór Maryi nieść Chrystusa i być świadkami Jego miłości, spoglądając przede wszystkim na tych, którzy są uprzywilejowanymi w oczach Jezusa” – powiedział Franciszek.

Dalej podkreślił, że uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypomina nam, że w naszym życiu wszystko jest darem, wszystko jest miłosierdziem. „Niech Najświętsza Panna, pierwsza ze zbawionych, wzór Kościoła, Oblubienica święta i nieskalana, umiłowana przez Pana pomoże nam odkrywać coraz bardziej miłosierdzie Boga jako cechę wyróżniającą chrześcijanina. Niech za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej miłosierdzie zamieszka w naszych sercach i przemieni całe nasze życie” – wezwał Franciszek.

Reklama

tom, st (KAI) / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite