Papież nie spotka się w grudniu z francuską komisją badającą wykroczenia duchownych. „Data nie została potwierdzona przez Watykan”

Nie odbędzie się zapowiadane na 9 grudnia spotkanie francuskiej Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Jak podaje agencja I-Media, data ta nie została nigdy potwierdzona przez Stolicę Apostolską. Na chwilę obecną nie ogłoszono nowej daty spotkania.

fot. La Stampa

Jean-Marc Sauvé, kierujący francuską Niezależną Komisją ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele, zapowiedział w październiku, że na początku grudnia spotka się z Papieżem Franciszek. Mieli mu towarzyszyć członkowie komisji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ponad 200 tys. ofiar nadużyć. Opublikowano raport o pedofilii we francuskim Kościele

W swoim raporcie Komisja pod przewodnictwem Sauvé ogłosiła, że w latach 1950-2020 ofiarą molestowania seksualnego przez księży, zakonników lub zakonnice padło we Francji 216 tys. osób. Liczba ta wzrasta do 330 tys., jeśli uwzględni się osoby molestowane przez świeckich, pracujących w instytucjach Kościoła katolickiego.

Reklama
Reklama

Wśród sformułowanych przez Komisję 45 zaleceń koniecznych do poprawy tej sytuacji były również takie, które dotyczą zmian w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

os, KAI / Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę