Papież Franciszek żartuje ze swoich dolegliwości. „To choroba zakonnic”

Papież Franciszek żartobliwie określił swój silny ból kolana mianem "choroby zakonnic". "Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały" - wyjaśnił 85-letni Ojciec Święty żartując na marginesie jednej z dzisiejszych audiencji w Watykanie. „Ale to się uleczy” - powiedział z przekonaniem Franciszek.

Fot. Angie Menes/Cathopic

Od stycznia papież Franciszek cierpi na silny ból w prawym kolanie. W zeszłym tygodniu wyjaśnił, że dolegliwości są wynikiem zerwania więzadła. Ponadto cierpi na rwę kulszową.

W ostatnich miesiącach Ojciec Święty coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym. Ze względu na badania lekarskie Watykan odwołał w piątek wszystkie spotkania papieża.

Mimo to Franciszek wciąż żartuje ze swojego „kapryśnego” zdrowia. Lekarze powiedzieli mi, że tylko starzy ludzie na to chorują, więc nawet nie wiem, dlaczego mam to teraz – żartował w styczniu, opowiadając o swoim zapaleniu kolana.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę