Nasze projekty

Papież do Polaków: zawierzajcie siebie i wasze sprawy Matce Bożej

„Zawierzajmy siebie i nasze codzienne sprawy Matce Bożej. Niech nigdy nie zabraknie wam ufności w Jej pomoc i obronę” – powiedział Franciszek do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, w chwilach naszych trosk, zmartwień i niepokojów nie zapominajmy o zdarzeniu z Kany Galilejskiej, o doświadczeniu rodziny, która znalazła się w kłopocie. Na prośbę Swej Matki Maryi, Pan Jezus uczynił cud. Także nad nami Matka Boża czuwa nieustannie, pragnie naszego dobra, gotowa jest orędować za nami u Swego Syna. Zawierzajmy Jej siebie i nasze codzienne sprawy. Niech nigdy nie zabraknie wam ufności w Jej pomoc i obronę. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Reklama

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry! Rozważamy dzisiaj wielki dar Bożego miłosierdzia, pierwszy cud, jaki Pan Jezus uczynił na początku swej publicznej działalności na weselu w Kanie Galilejskiej. Kłopotliwą dla nowożeńców sytuację i swoje spostrzeżenie: „Nie mają już wina” (J 2, 3), Matka Boże powierza Synowi. Jej prośba, wymiana spojrzeń z Jezusem, kończy się poleceniem skierowanym do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (w. 5). W Starym Testamencie lud Izraela potwierdzał zobowiązania przymierza zawartego z Bogiem w formule wiary: „Uczynimy wszystko, co Pan nam nakazał” (Wj 19,8). Słudzy z Kany Galilejskiej, posłuszni Synowi Bożemu, uczynili wszystko, co im polecił: napełnili stągwie wodą, która stała się natychmiast winem i zanieśli je staroście weselnemu. To wydarzenie jest czymś więcej niż zwyczajnym opisem pierwszego cudu Pana Jezusa. Tak naprawdę, na tym weselu zostało zawarte nowe przymierze. Tego dnia uczniowie Jezusa stali się Jego rodziną, zrodziła się wiara Kościoła. Na te zaślubiny zostaliśmy zaproszeni my wszyscy. Tam, uczniom Chrystusa, Kościołowi, została powierzona nowa misja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie!”. To polecenie Matki Bożej jest konkretnym zadaniem także dla nas. Niech wierność Bogu, należne Mu posłuszeństwo, wprowadzanie w czyn Jego słowa, będą programem naszego chrześcijańskiego życia.

Reklama

W dzisiejszej audiencji udział wzięli między innymi pielgrzymi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie (diec. pelplińska); z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Wałbrzycha; z parafii św. Marcina i Wincentego M. w Skórzewie (arch. poznańska); parafii Świętej Trójcy w Błoniu (arch. warszawska); parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach (diec. legnicka); parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Raciborzu (diec. opolska); parafii Narodzenia Najśw. Maryi Panny Piwniczna Zdrój (diec. tarnowska); parafii Św. Józefa Robotnika Rytro (diec. tarnowska); z Polskiej Parafii Personalnej z Budapesztu (Węgry); Grupa profesorów i pracowników Akademii Górniczo- Hutniczej z Krakowa; Grupa NSZZ Solidarność Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J. Piłsudskiego ; Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pleśnej (koło Tarnowa).


st (KAI) / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite