Nasze projekty

Papież do mieszkańców RCA: przybędę jako posłaniec pokoju

„Udaję się do was jako posłaniec pokoju. Będzie mi zależało na wspieraniu dialogu międzyreligijnego, aby promować pokojowe współistnienie w waszym kraju” - powiedział Franciszek w przesłaniu wideo skierowanym do mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej. Ojciec Święty będzie w tym kraju 29 i 30 listopada

Oto słowa Papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry w Republice Środkowoafrykańskiej,

Reklama
Reklama

Na kilka dni przed podróżą, która zaprowadzi mnie do was, pragnę wam powiedzieć o ogarniającej mnie radości i już teraz pozdrowić każdego z was z wielką miłością, niezależnie od pochodzenia etnicznego lub wyznawanej religii. Po raz pierwszy w życiu będę na kontynencie afrykańskim, tak pięknym i bogatym pod względem przyrodniczym, w swoich mieszkańcach i kulturach. Spodziewam się pięknych odkryć i ubogacających spotkań.

Reklama
Reklama

Wasz umiłowany kraj od nazbyt dawna zaznaje sytuacji przemocy i niepewności, których wielu z was jest niewinnymi ofiarami. Celem mojej wizyty jest przede wszystkim danie wam w imię Jezusa, pocieszenia i nadziei. Z całego serca pragnę, aby moja wizyta mogła przyczynić się w ten czy inny sposób do uleczenia ran i otwarcia lepszej przyszłości dla Afryki Środkowej i wszystkich jej mieszkańców.

Tematem tej podróży będą słowa: przejdźmy na drugi brzeg. Temat ten zaprasza wasze wspólnoty chrześcijańskie, by zdecydowanie spojrzeć naprzód i zachęca wszystkich do odnowienia swej więzi z Bogiem i z braćmi, aby zbudować świat bardziej sprawiedliwy i braterski. Szczególnie będę miał radość otwarcia, z pewnym wyprzedzeniem Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, który mam nadzieję, będzie dla wszystkich opatrznościową okazją do prawdziwego przebaczenia, które trzeba przyjąć i którym trzeba obdarzyć, oraz odnowienia w miłości.

Reklama

Udaję się do was jako posłaniec pokoju. Będzie mi zależało na wspieraniu dialogu międzyreligijnego, aby promować pokojowe współistnienie w waszym kraju. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ wszyscy jesteśmy braćmi.

Proszę was o modlitwę za mnie. Błagam o pomoc z Maryi Pannę i mówię wam do zobaczenia wkrótce.


st (KAI) / Watykan

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę