Nasze projekty

Papież do mieszkańców Kenii i Ugandy: przybywam jako sługa Ewangelii

„Przybywam jako sługa Ewangelii, aby głosić miłość Jezusa Chrystusa i Jego orędzie pojednania, przebaczenia i pokoju” – powiedział Ojciec Święty w przesłaniu wideo skierowanym do mieszkańców Kenii i Ugandy. Franciszek odwiedzi Kenię w dniach 25-27 listopada, zaś Ugandę 27-29 listopada

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele,

Reklama
Reklama

Przygotowując się do wizyt w Kenii i Ugandzie pod koniec bieżącego miesiąca, kieruję słowo powitania i przyjaźni do was i waszych rodzin. Wybiegam myślą ku tym dniom, które spędzimy wspólnie.

Reklama
Reklama

Przybywam jako sługa Ewangelii, aby głosić miłość Jezusa Chrystusa i Jego orędzie pojednania, przebaczenia i pokoju. Moja wizyta ma na celu umocnienie wspólnoty katolickiej w jej czci oddawanej Bogu i jej świadectwie Ewangelii, która uczy o godności każdego mężczyzny i kobiety, i nakazuje nam otwarcie naszych serc na innych, zwłaszcza ubogich i potrzebujących.

Jednocześnie pragnę spotkać wszystkich mieszkańców Kenii i Ugandy i skierować do każdego słowo otuchy. Żyjemy w czasach, kiedy ludzie wierzący i osoby dobrej woli na całym świecie są wezwane do krzewienia wzajemnego zrozumienia i szacunku oraz wspierania się wzajemnie, jako członkowie naszej rodziny ludzkiej. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi. Punktem kulminacyjnym mojej wizyty będą spotkania z ludźmi młodymi, którzy są waszym największym bogactwem i naszą najbardziej obiecującą nadzieją na przyszłość solidarności, pokoju i postępu.

Reklama

Wiem, że wiele osób ciężko pracuje, aby przygotować się na moją wizytę i dziękuję im za to. Proszę wszystkich o modlitwę, aby mój pobyt w Kenii i Ugandzie był źródłem nadziei i otuchy dla wszystkich. Dla was i waszych rodzin modlę się o Boże błogosławieństwo radości i pokoju!


st (KAI) / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę