Nasze projekty

Papież do księży z Polski: Pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy

„Pracujcie, pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy. Proszę was o to. Nie rezygnujcie z pobożności Maryjnej. Bo jeśli ty zaniedbasz modlitwę, to po jakimś czasie będziesz pusty wewnętrznie. I nie wyzbywajcie się radości” - powiedział papież do grupy polskich księży przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM.

fot. Vatican News PL/twitter.com

Wśród obecnych na Rekolekcjach Asystentów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rzymie jest także bp Grzegorz Suchodolski – Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim – Vatican News  „słowa papieża są do wszystkich duszpasterzy młodzieży”.

Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za to, że skierował do nas swe przesłanie. To jest dla kapłanów umocnienie na drodze rozwoju wiary i służby młodym, także tym, którzy poszukują Boga. Wyjeżdżamy umocnieni ze spotkania z Piotrem naszych czasów – powiedział bp Grzegorz Suchodolski, który towarzyszy księżom wraz z bp. Adamem Babem, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Reklama

PRZECZYTAJ: Papież do Polaków na czas Adwentu: niech będzie okazją do przygotowania serca na narodzenie Zbawiciela

Uczestnicy Rekolekcji modlą się w rzymskich bazylikach i kościołach, a także nawiedzają Dykasterie Kurii Rzymskiej, zaś w czwartek będą na Mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II. W trakcie rekolekcji były także konferencje m.in. na temat mediów w duszpasterstwie oraz Synodu.

Prawie tygodniowe rekolekcje w Rzymie rozpoczęły się w poniedziałek 27 listopada. Przeżywane są one pod hasłem „semper parati – zawsze gotowi”, które nawiązuje do hasła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”.

Reklama

Vatican News, Ks. Paweł Rytel-Andrianik/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę