Nasze projekty

Papież odwołał podróż do Dubaju. Zrobił to „na prośbę lekarzy”

Chociaż stan zdrowia papieża Franciszka z dnia na dzień poprawia się, lekarze poprosili, aby odwołał zaplanowaną na koniec tego tygodnia podróż do Dubaju.

fot. Vatican News/YouTube

Stan zdrowia papieża Franciszka poprawia się. Poinformował o tym dziennikarzy  rzecznik Watykanu, Matteo Bruni 28 listopada. Podkreślił, że papież czuje się „całkiem dobrze”.

Pomimo tego, że ogólny stan zdrowia papieża Franciszka w odniesieniu do stanu grypowego i zapalenia dróg oddechowych poprawił się, lekarze poprosili, aby nie odbywał zaplanowanej na najbliższe dni podróży do Dubaju na konferencję COP28.

Franciszek przyjął prośbę lekarzy z wielkim żalem, a podróż została odwołana – poinformował Vatican News. Komunikat w tej sprawie wydał wieczorem dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Reklama

Ojciec Święty i Stolica Apostolska nadal chcą uczestniczyć w dyskusjach odbywających się w ciągu najbliższych kilku dni, warunki, na jakich może się to odbyć, zostaną określone tak szybko, jak to możliwe.

O chorobie papieża Watykan poinformował w sobotę, kiedy odwołano wszystkie zaplanowane na ten dzień audiencje. Natomiast w niedzielę Franciszek nie odmówił modlitwy Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego, ale z Domu św. Marty. Nie odczytał również rozważań, zrobił to za niego lektor.

Vatican News/KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę