Nasze projekty

Papież będzie przewodniczył uroczystościom Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych

We Mszy św. w bazylice watykańskiej weźmie udział ponad 6000 osób, w tym wiele osób starszych z całych Włoch. Na zakończenie uroczystości pięć osób starszych symbolicznie przekaże Krzyż Pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży pięciu młodym wyjeżdżającym do Lizbony.

Fot. Freepik, Luis Ángel Espinosa/Cathopic

Niedzielna Msza święta pod przewodnictwem papieża Franciszka stanowić będzie 23 lipca moment kulminacyjny obchodów III Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, którego tegorocznym tematem są słowa „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).

We Mszy św. w bazylice watykańskiej weźmie udział ponad 6000 osób, w tym wiele osób starszych z całych Włoch: dziadkowie w towarzystwie swoich wnuków i rodzin, starsi goście domów spokojnej starości, a także wiele osób starszych zaangażowanych w życie parafialne, diecezjalne i stowarzyszeniowe.

ZOBACZ: Odpust na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w jego obchodach

Reklama

Na zakończenie uroczystości pięć osób starszych – reprezentujących pięć kontynentów – symbolicznie przekaże Krzyż Pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży pięciu młodym wyjeżdżającym do Lizbony, co oznacza przekazywanie wiary z pokolenia na pokolenie.

Gest przekazania ma również symbolizować zobowiązanie, które starsi i dziadkowie przyjęli na zaproszenie Ojca Świętego, aby modlić się za wyjeżdżającą młodzież i towarzyszyć jej swoim błogosławieństwem. Wszystkim uczestnikom uroczystości w bazylice św. Piotra diecezja rzymska przekaże modlitwę na III Światowy Dzień oraz Orędzie papieża Franciszka kierowane do dziadków i osób starszych. Podobne uroczystości odbędą się na całym świecie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę