Nasze projekty

Ostatnie przygotowania przed kanonizacją

To właściwie finał przygotowań Watykanu i Rzymu do wyniesienia na ołtarze dwóch Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Na frontonie Bazyliki Świętego Piotra zawisły wielkie portrety obydwu Papieży. Większość sektorów jest już gotowa na przyjęcie tysięcy pielgrzymów z całego Świata.

Włosi mają wprawę w takich przygotowaniach – sprawnie ustawili setki krzesełek, ogrodzili część sektorów na placu św. Piotra, błyskawicznie zbudowali kilkupiętrowe tzw. zwyżki dziennikarskie.

 

W okolicy Watykanu widać coraz więcej mundurowych: karabinierów i służb medycznych. Nad głowami co jakiś czas przelatują policyjne śmigłowce. Po samym placu, w malutkich samochodach, jeżdżą patrole policji. I widać coraz więcej pielgrzymów. Wszędzie można spotkać Polaków, ale słychać także język angielski, hiszpański czy niemiecki. Wierni zjeżdżają z całego świata. Część ulic wokół Watykanu powoli wyłączana jest z ruchu dla samochodów. Wszędzie wiszą ogłoszenia o zakazie parkowania.

Reklama
Reklama

 

Także okoliczne sklepiki są już przygotowane do kanonizacji – mają ogromny wybór pamiątek papieskich, a w ten weekend część z nich będzie pracować przez całą dobę. Non stop funkcjonuje także linia autobusowa nr 64 – łącząca dworzec Termini z Placem Świętego Piotra.

 

Reklama
Reklama

Polska Ambasada w Rzymie uruchomiła specjalną infolinię dla pielgrzymów. Przez 24 godziny można dzwonić pod numery: +390636204338 oraz +393457593864.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę