Nasze projekty

O. Shoshandy: Papieska wizyta w Iraku to okazja, by tchnąć w naród nową nadzieję

Już za tydzień papież Franciszek wyruszy w historyczną podroż apostolską do Iraku, na którą tamtejsi mieszkańcy czekają od ponad 20 lat. Trwają ostatnie przygotowania, a irakijska ludność oczekuje w nadziei i radości na przybycie Ojca Świętego. O tych pozytywnych nastrojach płynących ze zbliżającej się papieskiej pielgrzymki, mówił o. Naim Shoshandy - proboszcz parafii z Karakosz.

fot. Cathopic

Irakijskie domy i ulice przybierają odświętny wygląd z okazji zbliżającej się wizyty apostolskiej papieża Franciszka. Ojciec Naim Shoshandy, proboszcz parafii z Karakosz mówi o atmosferze radości płynącej z przybycia Ojca Świętego. Tak właśnie jest odbierany papież, szczególnie przez młodych ludzi. Jest dla Irakijczyków świadkiem braterstwa i nadziei na lepszą przyszłość.

Irak przez wiele lat był pogrążony w wojnie. Teraz przeżywamy ogromnie ważny moment dla całego kraju, ponieważ wizyta papieża, będzie bardzo istotnym wskazaniem drogowskazu na przyszłość. Będzie ona bardzo wyraźnym podkreśleniem znaczenia państwa na arenie międzynarodowej, szczególnie w obliczu wszystkich trudności, jakie nas wciąż dotykają – podkreśla w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego o. Shoshandy.

Nowe życie i nowa dusza dla Iraku

Jednym z miejsc, w których Ojciec Święty spotka się z wiernymi, jest katedra Najświętszej Maryi Panny w Karakosz na równinie Niniwy. To jeden z największych kościołów Bliskiego Wschodu. Został on całkowicie zniszczony na skutek ataku i okupacji ze strony tzw. Państwa Islamskiego. Kościół ten dziś na nowo nabiera pełnego blasku.

Reklama
Reklama

Kraj doświadczył i nadal przeżywa cierpienia spowodowane wieloma wojnami, które na niego spadły w ciągu ostatnich lat. Wizyta papieża jest na pewno ważnym etapem w historii Iraku, służącym także powstrzymaniu ekstremizmu oraz tych, którzy go wspierają. To będzie okazja, aby tchnąć w naród nową nadzieję, aby podnieść na nowo ten kraj. To jakby dać mu nowe życie i nową duszę – dodał proboszcz parafii z Karakosz.

SPRAWDŹ: Kard. Filoni: Ojciec Święty jedzie do Iraku właśnie, aby nieść pokój

kw/VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę