Nasze projekty

Kard. Filoni: Ojciec Święty jedzie do Iraku właśnie, aby nieść pokój

Były nuncjusz apostolski w Bagdadzie, Kard. Fernando Filoni z nadzieją patrzy na podróż Papieża Franciszka do Iraku. "Ojciec Święty Jedzie tam właśnie, aby nieść pokój" - podkreślił purpurat.

Cathopic/Angelica Mendoza

W wywiadzie dla EWTN kard. Fernando Filoni powiedział, że gdy dwadzieścia lat temu Jan Paweł II powierzył mu misję dyplomatyczną w tym kraju, zaznaczył, że jego pierwszym zadaniem jest bycie posłańcem pokoju. Ta misja jest obecnie równie aktualna, co wtedy. Ojciec Święty jedzie tam właśnie, aby nieść pokój – dodał purpurat.

Jednym z miejsc, które podczas wizyty w Iraku odwiedzi Papież Franciszek jest syrokatolicka katedra Matki Bożej Zbawienia. To kościół, gdzie w 2010r. dokonano samobójczego ataku terrorystycznego tzw. Państwa Islamskiego, w którym zginęło 50 osób. Papież specjalnie wybrał to miejsce, aby dodać irackim chrześcijanom odwagi i pokazać, że jako wyznawcy Chrystusa jesteśmy zjednoczeni – podkreślił kard. Filoni.

Kard. Filoni zwrócił także uwagę, że szczególnie znaczące będzie spotkanie papieża Franciszka z Alim as-Sistanim – przywódcą szyickich muzułmanów w Iraku. Odbędzie się ono w pobliżu grobu proroka Ezechiela, który dodawał otuchy Izraelitom przebywającym w niewoli babilońskiej. Prorok dał im nadzieję, że pewnego dnia Bóg tchnie życie w martwe kości. Kiedy modliłem się przy tym grobie widziałem, że przychodzą tam również muzułmańscy pielgrzymi. Wizyta Papieża daje nadzieję, że życie pojawi się również w relacjach chrześcijan i muzułmanów – powiedział były nuncjusz apostolski w Bagdadzie.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Chrześcijanie czekają na Papieża z wielką nadzieją i radością

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę