Nasze projekty

O której godzinie wstaje papież? Jest prawdziwym „rannym ptaszkiem”

Papież Franciszek wstaje naprawdę wcześnie. Zobacz od czego zaczyna swój dzień.

fot. Yakov Fedorov/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0/commons.wikimedia.org

Porę, o której wstaje zdradził sam papież w rozmowie z jezuitami podczas swojej ostatniej podróży do Azji Wschodniej i Oceanii. Rozmowa za zamkniętymi drzwiami została nagrana, a jej fragmenty opublikowano we włoskim dzienniku „Corriere della Sera”.

Okazuje się, że papież Franciszek jest absolutnym „rannym ptaszkiem”. Wstaje codziennie o czwartej rano, a o piątej zaczyna się modlić.

87-letni papież przyznał, że wczesne wstawanie jest również konsekwencją podeszłego wieku. Modli się kilka razy dziennie, także wieczorem. Czasami zasypia podczas modlitwy. Ale kiedy tak się dzieje, nie stanowi to problemu. To pokazuje mi, że czuję się swobodnie w relacji z Bogiem. Odpoczywam modląc się – wyjaśnił Franciszek.

Reklama

ZOBACZ TEŻ>>> To największy na świecie posąg Jezusa! Stanął w… muzułmańskim kraju

Jaki krzyż musi nieść papież? Franciszek wyjaśnia

Papież przeprowadził rozmowę z kilkudziesięcioma jezuitami w stolicy Indonezji, Dżakarcie, 4 września, podczas swojej pielgrzymi do krajów Azji i Oceanii.

W trakcie spotkania odpowiedział między innymi na pytanie, jaki jest najcięższy krzyż, który musi nieść jako papież. Bycie papieżem to krzyż jak każdy inny. Każdy niesie swój własny krzyż. Pan ci towarzyszy, pociesza cię i daje ci siłę. Być może przesadzam, ale bycie papieżem nie jest ani o wiele trudniejsze, ani naprawdę różni się od bycia księdzem, zakonnikiem czy biskupem – powiedział.

Reklama

Przywołując opinię jednego z kardynałów, który podobno wykrzyknął przed wyborem jego osoby na papieża: „To będzie katastrofa!”, papież stwierdził: „Pan powie na końcu, czy to była katastrofa”.

Papież prowadzi rozmowy z lokalnymi członkami zakonu jezuitów podczas niemal każdej swojej podróży zagranicznej. Dziennikarz i jezuita o. Antonio Spadaro, który zawsze był obecny, publikował później zapis rozmowy w jezuickim magazynie „La Civiltà Cattolica”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja