Nasze projekty

Niewyjaśnione zaginięcie Emanueli Orlandi. Watykan wznawia śledztwo w sprawie nastolatki

Watykański wymiar sprawiedliwości wznowił śledztwo w sprawie zaginięcia przed 40 laty Emanueli Orlandi. Córka pracownika Watykanu zniknęła w 1983 roku, miała wtedy 15 lat.

fot. domena publiczna, wikipedia.org/Giovanni Bartolomei, cathopic.com

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował w poniedziałek, że prokurator Trybunału Państwa Watykańskiego Alessandro Diddi wznowił śledztwo w sprawie zaginięcia w 1983 roku Emanueli Orlandi, wówczas 15-letniej córki pracownika Watykanu.

Jest to reakcja na prośby rodziny – stwierdził Bruni.

Tajemnicze zaginięcie nastolatki

Emanuela Orlandi urodziła się 14 stycznia 1968 roku. Była córką pracownika kurii rzymskiej, dlatego – podobnie jak ojciec – miała obywatelstwo Watykanu.

Reklama

22 czerwca 1983 dziewczyna nie wróciła do domu z zajęć w szkole muzycznej. Jej zniknięcie wywołało falę licznych podejrzeń, które łączono m.in. z zamachem na Jana Pawła II na placu św. Piotra. Jan Paweł II co najmniej ośmiokrotnie apelował do porywaczy o natychmiastowe zwolnienie 15-latki.

Mimo upływu lat, nigdy nie nadeszła wiadomość o śmierci dziewczyny ani nie znaleziono jej ciała, dlatego rodzice nadal mają nadzieję, że ich córka żyje.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę