Nasze projekty

Lody dla więźniów, wycieczki bezdomnych na plażę. Inicjatywy jałmużnika papieskiego

Lody dla więźniów, wycieczki dla bezdomnych na plażę, aparatura medyczna dla Afryki – to niektóre z inicjatyw podejmowanych tego lata przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego. Informuje o nich komunikat Urzędy Dobroczynności Apostolskiej, którym kieruje polski purpurat.

fot. Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów

Oprócz pomocy stale świadczonej za pośrednictwem kapelanów rzymskich zakładów karnych, „charytatywne ramię papieża” wykonało „małe gesty ewangeliczne”, mające dać nadzieję tysiącom osadzonym. W tych dniach kard. Krajewski przekazał 15 tys. lodów dla osób przebywających w więzieniach Regina Coeli i Rebibbia.

W okresie wakacyjnym, gdy niektóre struktury pomocowe ograniczają swoją działalność, Urząd Dobroczynności Apostolskiej – podobnie jak co roku – zabierał małe grupy osób bezdomnych i korzystających z dormitoriów na popołudniowe wycieczki nad morze lub jezioro koło Castel Gandolfo, kończące się kolacją w pizzerii.

Jałmużnik papieski odpowiada także na sygnały od nuncjuszów apostolskich w ubogich państwach, dokąd pocztą dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej wysyłane są z Watykanu lekarstwa, respiratory i inny sprzęt medyczny. Tylko w sierpniu przekazano na Madagaskar tomograf, wart około 600 tys. dolarów, a także odnowiono lub zbudowano na nowo ambulatoria w trzech najuboższych państwach Afryki za kwotę 2 mln euro.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę