Nasze projekty

Kardynałowie obradowali w trybie zdalnym. Tematem obecna sytuacja

Aktualna sytuacja Kościoła na świecie, a także kwestie związane z bliskim już wejściem w życie konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej to tematy czwartkowego spotkania Rady Kardynałów. Z powodu powodu pandemii obradowała ona online.

Podczas spotkania omówiono wiele kwestii bieżących, a każdy z kardynałów (Óscar A. Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Reinhard Marx z Niemiec, Seán Patrick O’Malley z USA, Oswald Gracias z Indii i Fridolin Ambongo Besungu z Demokratycznej Republiki Konga) opisał również sytuację w swoim regionie, w tym ekonomiczne i społeczne konsekwencje pandemii oraz zaangażowanie Kościoła na rzecz zdrowia, odbudowy gospodarczej i wsparcia oferowanego najbardziej potrzebującym.

Kardynałowie Pietro Parolin i Giuseppe Bertello oraz sekretarz Rady bp Marco Mellino łączyli się z Watykanu, a papież Franciszek śledził obrady z Domu św. Marty.

Rada Kardynałów przedyskutowała również metodologię pracy, która zostanie zastosowana do rewizji i korekty niektórych tekstów prawnych po bliskim już wejściu w życie nowej konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej, a także dalsze perspektywy, jakie otwiera obecnie opracowywany tekst.

Reklama
Reklama

Kolejne spotkanie Rady Kardynałów zaplanowane jest na czerwiec – poinformowano w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę