Nasze projekty

Kard. Parolin o ataku na Ukrainę: jest jeszcze miejsce dla negocjacji

"Tragiczne scenariusze, których obawiają się wszyscy, zamieniają się niestety w rzeczywistość, ale jest jeszcze czas na dobrą wolę, jest jeszcze miejsce dla negocjacji" - podkreśla w deklaracji najbliższy współpracownik papieża, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

fot. Flickr.com/EpiskopatNews

Kard. Parolin podkreśla, że w obliczu dzisiejszych wydarzeń na Ukrainie, słowa wypowiedziane przez papieża podczas audiencji wybijają się „jeszcze wyraźniej”.

„Papież wspomniał o „wielkim bólu”, „udręce” i „zaniepokojeniu” oraz zaprosił wszystkie zaangażowane strony do rezygnacji z tych działań, które spowodowałyby jeszcze większe cierpienie ludności, destabilizowałaby współpracę pokojową oraz dyskredytowałaby prawo międzynarodowe. Ten apel papieża zyskuje nową dramatyczną wymowę po rozpoczęciu rosyjskich operacji wojskowych na terenie Ukrainy” – zaznacza kard. Parolin.

„Nie traćmy nadziei w przebłysk sumienia tych, którzy mają w swych rękach losy świata”

Sekretarz stanu podkreślił, że jest jeszcze czas na negocjacje, aby uchronić świat przed „szaleństwem i okropnością wojny”.

Reklama

„Tragiczne scenariusze, których obawiają się wszyscy, zamieniają się niestety w rzeczywistość, ale jest jeszcze czas na dobrą wolę, jest jeszcze miejsce dla negocjacji, jest jeszcze przestrzeń dla praktykowania mądrości, która zapobiegnie dominacji partykularnych interesów, ochroni uzasadnione aspiracje każdego i oszczędzi świat przed szaleństwem i okropnością wojny. My, wierzący, nie traćmy nadziei w przebłysk sumienia tych, którzy mają w swych rękach losy świata. Kontynuujmy modlitwę i post – podejmiemy je w Środę Popielcową – o pokój na Ukrainie i na całym świecie” – napisał kard. Parolin.

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę