Nasze projekty

Kard. Krajewski: biedni nie dowierzają, widząc pomoc i błogosławią papieża, że o nich myśli

"Na początku oni nie dowierzają. Błogosławią papieża, że o nich myśli. To ich zmienia, ta miłość papieża do nich, czyli miłość Jezusa, miłość Boga, to, że ktoś o nich myśli, że ktoś jest z nimi, że mogą na niego liczyć" - powiedział Radiu Watykańskiemu jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

W Watykanie rozpoczęto szczepienie bezdomnych przeciwko koronawirusowi. W środę pierwszą dawkę przyjęło 25 osób. Jak powiedział kard. Konrad Krajewski, biedni początkowo nie dowierzają, że mogą skorzystać z takiej pomocy, a potem błogosławią papieża, że o nich pamięta. Jak zauważa jałmużnik papieski, „to ich zmienia, ta miłość papieża do nich, czyli miłość Jezusa, miłość Boga, to, że ktoś o nich myśli, że ktoś jest z nimi, że mogą na niego liczyć”. To nie są tylko słowa w homiliach, w encyklikach, że jesteś najważniejszy. To wydarza się po prostu w życiu i tego nasi biedni doświadczają. Wchodzą z honorami na Watykan, prowadzeni przez policję, ale nie dlatego, że ktokolwiek się ich boi, tylko dlatego, żeby nie pobłądzili. Potem są pięknie przyjęci w Auli Pawła VI, ale tak działa miłość i ona jest beztroska w obdarzaniu pięknem – powiedział kard. Krajewski.

PRZECZYTAJ: W Watykanie zaszczepiono 25 bezdomnych. Kolejni w kolejce

Zaszczepieni bezdomni na co dzień mieszkają w schronisku dla bezdomnych w Pałacu Migliori, które zostało urządzone w tym XIX-wiecznym budynku, oraz mieszkańcy dwóch innych domów opieki w pobliżu Watykanu. Bezdomnym, którzy oblegają Plac św. Piotra, papież Franciszek zapewnił już łazienki, prysznice i przychodnię. Teraz, aby pomóc im poradzić sobie z pandemią, dał im również możliwość zaszczepienia się. Szczepienia zorganizował Urząd Dobroczynności Apostolskiej, na którego czele stoi kard. Konrad Krajewski.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Opiekowała się chorymi w czasie epidemii. Teraz może zostać błogosławioną

os, ag, KAI, vaticannews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę