Nasze projekty

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Papież wybrał temat na I Światowy Dzień Dziadków

Papież Franciszek wybrał temat Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony po raz pierwszy w całym Kościele 25 lipca. "Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20) ma wyrażać bliskość Boga i Kościoła w życiu każdej osoby starszej, zwłaszcza w obecnym trudnym okresie pandemii, wyjaśnia Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Temat „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” to także obietnica bliskości i nadziei, którą mogą sobie nawzajem wyrazić młodzi i osoby starsze. Nie tylko wnuki i młodzież są wezwane do obecności w życiu osób starszych, ale także osoby starsze i dziadkowie mają misję ewangelizacji, głoszenia, modlitwy i wychowywania młodych do wiary – dodaje watykańska dykasteria.

Jednocześnie zapewnia, że od połowy czerwca na stronie internetowej będą dostępne materiały duszpasterskie: www.amorislaetitia.va.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie obchodzony co roku w całym Kościele w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. To ważne, aby dziadkowie spotykali wnuków, a wnuki spotykały się z dziadkami, jak mówi prorok Joel: „synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili” (Jl 3, 1), dziadkowie stając przed wnukami będą marzyli, a młodzi czerpiąc siłę od dziadków będą szli naprzód, będą prorokować – wyjaśniał papież Franciszek.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę