Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych: niech mają zapewnioną opiekę, również duchową

Franciszek poprosił, aby pamiętać w modlitwie o chorych oraz pracownikach służby zdrowia, którzy się nimi opiekują. "Niech będą otoczeni serdecznością" - mówił papież do Polaków.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

W czasie audiencji ogólnej papież przypomniał o nadchodzącym Światowym Dniu Chorego, który co roku jest obchodzony 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich chorych, niech będą otoczeni serdecznością i mają zapewnioną opiekę zdrowotną oraz towarzyszenie duchowe. Módlmy się także za pracowników służby zdrowia i wszystkich, którzy opiekują się chorymi – powiedział Franciszek.

„Wraz z ofiarami powiedziałem 'nie’ przemocy”

W czasie audiencji papież podsumował pielgrzymkę do Demokratycznej Republiki Konga, „kraju bogatego w zasoby i skrwawionego przez wojnę, która nigdy się nie kończy”, oraz do Sudanu Południowego.

Reklama

W Kinszasie słyszałem wstrząsające zeznania niektórych ofiar, zwłaszcza kobiet, które złożyły broń i inne narzędzia śmierci u stóp krzyża. Wraz z nimi powiedziałem „nie” przemocy – powiedział papież Franciszek o pierwszej części pielgrzymki.

Franciszek wyraził ubolewanie, że w Sudanie Południowym „proces pojednania nie posunął się na przód”. Nowo narodzony Sudan Południowy jest ofiarą starej logiki władzy i rywalizacji, która rodzi wojnę, przemoc, uchodźców i wysiedlenia osób wewnętrznych – podkreślił.

Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Jego Królestwa miłości, sprawiedliwości i pokoju – zaapelował papież.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę