Franciszek udzieli posługę katechety dwóm osobom świeckim z Łodzi

Po raz pierwszy, w najbliższą niedzielę, papież udzieli posługę lektoratu i akolitatu oraz katechety osobom świeckim z różnych krajów świata. W gronie tym znajdą się dwie osoby z Łodzi.

Fot. Jose Martinez / Cathopic

Franciszek udzieli posług w najbliższą niedzielę, obchodzoną jako Niedzielę Słowa Bożego, podczas mszy św. o 9:30, której będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej.

Jak będzie wyglądała liturgia?

Posługi lektora, akolity i katechety będą udzielane przy użyciu obrzędów przygotowanych przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Przed homilią wszyscy kandydaci zostaną wezwani po imieniu i przedstawieni Kościołowi. Po homilii wszyscy przyjęci do posługi lektoratu otrzymają Biblię – Słowo Boże, które mają głosić, a katecheci krzyż – reprodukcję krzyża pasterskiego używanego najpierw przez św. Pawła VI, a potem przez św. Jana Pawła II.

Reklama

Papież udzieli posług wiernym z różnych krajów

Posługę lektoratu przyjmą wierni świeccy reprezentujący Lud Boży z Korei Południowej, Pakistanu, Ghany i różnych części Włoch.

Posługę katechety przyjmą dwie osoby świeckie z Wikariatu Apostolskiego Yurimaguas (Peru), w regionie Amazonii; dwóch wiernych z Brazylii, już zaangażowanych w formację katechetów; kobieta z Kumasi w Ghanie; prezes Rzymskiego Centrum Oratoriów, założonego przez katechetę Arnaldo Canepę, który poświęcił ponad 40 lat swojego życia na zakładanie i prowadzenie Oratoriów dla dzieci, z których pierwsze powstało w 1945 r.; świecki i świecka z Łodzi i Madrytu.

Dwóch wiernych z Demokratycznej Republiki Konga i Ugandy nie będzie mogło wziąć udziału w obchodach z powodu trudności w podróży spowodowanych obecnymi ograniczeniami sanitarnymi.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę