Franciszek: potrzebujemy światła Bożego

„Potrzebujemy światła Bożego, które sprawia, że widzimy rzeczy w inny sposób, rozpala pragnienie i siłę do modlitwy, do spojrzenia w głąb siebie, do poświęcenia czasu innym” – stwierdził Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie.

fot. Vatican News/YouTube.com

Tradycyjnie papież nawiązał do czytanego w II niedzielę Wielkiego Postu (Łk 9, 28-36) mówiącego o Przemienieniu Pańskim. Zwrócił uwagę, że wydarzenie to było poprzedzone modlitwą Jezusa, w trakcie której towarzyszących mu uczniów zmorzył sen. Ci sami apostołowie również zasnęli w Getsemani, podczas modlitwy trwogi konania Jezusa, który prosił ich, aby czuwali (por. Mk 14, 37-41). Czyż ten niestosowny sen nie przypomina może wielu naszych snów, które nachodzą nas w chwilach, o których wiemy, iż są ważne? – zapytał Ojciec Święty.

Potrzebujemy światła Bożego

Franciszek wskazał, że Wielki Post może nas obudzić z wewnętrznego letargu. My także potrzebujemy światła Bożego, które sprawia, że widzimy rzeczy w inny sposób, przyciąga nas, budzi, rozpala pragnienie i siłę do modlitwy, do spojrzenia w głąb siebie, do poświęcenia czasu innym. Zmęczenie ciała możemy przezwyciężyć mocą Ducha Bożego – podkreślił papież.

Ojciec Święty zachęcił wiernych do czytania w tym okresie szczególnie Pisma Świętego, czy spojrzenia na Krucyfiks i podziwu dla miłości Boga, która ma moc przemieniać nasze dni, nadawać im nowe znaczenie, inne i nieoczekiwane światło.

Reklama
Reklama

Niech Maryja Dziewica pomoże nam podtrzymać przytomność naszych serc, abyśmy mogli przyjąć ten okres łaski, jaki daje nam Bóg – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę