Nasze projekty

Franciszek ponawia apel o modlitwę za Ukrainę. „Tak bardzo doświadczoną wielkim cierpieniem”

Na zakończenie audiencji generalnej papież Franciszek zachęcił do nieustawania w modlitwie "za drogą i umęczoną Ukrainę".

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Proszę, odnówmy naszą bliskość i naszą modlitwę w intencji za drogą i umęczoną Ukrainę, tak bardzo doświadczoną wielkim cierpieniem – zachęcił papież, a jego słowa spotkały się z gromkim aplauzem pielgrzymów, zebranych w Auli Pawła VI.

W czasie audiencji papież wygłosił katechezę dotyczącą gorliwości i pasji głoszenia Ewangelii, poświęcając ją osobie św. Kateri Tekakwitha, żyjącej w XVII wieku pierwszej świętej wywodzącej się spośród rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Każdy chrześcijanin jest wezwany każdego dnia do poświęcenia się niepodzielnym sercem powołaniu i misji powierzonej mu przez Boga – mówił.

Reklama

ZOBACZ: Franciszek: wypełniajmy zwykłe czynności w niezwykły sposób

Zwracając się do Polaków, Franciszek nawiązał do nadchodzącej beatyfikacji rodziny Ulmów, wskazując ich, jako przykład do zrozumienia świętości.

Niech przykład tej bohaterskiej rodziny, która ofiarowała swoje życie, by ratować prześladowanych Żydów, pomaga wam w zrozumieniu, że do świętości i heroicznych czynów dorasta się poprzez wierność w małych, codziennych sprawach. Z serca wam błogosławię – powiedział papież.

Reklama

PRZECZYTAJ: Franciszek: rodzina Ulmów pokazuje, że do świętości dorasta się poprzez wierność w codziennych sprawach

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę