Nasze projekty

Franciszek podziękował swojemu kierowcy, który idzie na emeryturę. „Brawa dla jego wierności”

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty Franciszek podziękował swemu kierowcy, przechodzącemu na emeryturę. Przy tej okazji podziękował też za ich pracę wszystkim osobom świeckim zatrudnionym w Watykanie.

Twitter.com/@zenitfrancais

Tutaj w Watykanie są bardzo różni ludzie: księża, kardynałowie, siostry zakonne którzy pracują, bardzo wielu świeckich. A dzisiaj chciałbym podziękować jednej osobie świeckiej, która dzisiaj przechodzi na emeryturę – Renzo Ceci- powiedział papież.

Zaczął pracować w wieku 14 lat. Przyjeżdżał na rowerze. Dzisiaj jest kierowcą papieża. Brawa dla Renzo i dla jego wierności. Jest on jednym z tych ludzi którzy rozwijają Kościół swoją pracą, swoją życzliwością i swoją modlitwą. Dziękuję mu bardzo i jednocześnie przy tej okazji dziękuję wszystkim świeckim którzy pracują z nami w Watykanie – stwierdził Franciszek.

Reklama
Reklama

Franciszek mówił do wiernych na audiencji po raz ostatni przed wakacyjną przerwą. W lipcu nie będzie takich spotkań. Audiencje generalne wrócą w sierpniu. Modlitwa „Anioł Pański” będzie się odbywać normalnie.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę