Nasze projekty

Franciszek o modlitwie: to pierwszy obowiązek chrześcijanina

"Bez modlitwy ryzykujemy, że staniemy się czysto naturalną, światową instytucją" - powiedział papież podczas spotkania z przedstawicielami Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy.

fot. vatican news/youtube.com

To właśnie za pośrednictwem Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy papież co miesiąc powierza wiernym swe intencje modlitewne. Franciszek w swej spontanicznej przemowie wyraził dużą wdzięczność, podkreślając kluczowość wymiaru duchowego w działaniach podejmowanych przez chrześcijan.

Franciszek przypomniał, że Papieska Światowa Sieć Modlitwy służy Kościołowi i zrodziła się wewnątrz Towarzystwa Jezusowego. W pracy apostolskiej wierzącego, diakona, kapłana, osoby konsekrowanej, biskupa, jeśli wykonuje się ją dobrze, mocno odczuwa się potrzebę modlitwy, wstawiennictwa – podkreślał papież, dodając, iż samo działanie, choć pozornie apostolskie, bez modlitwy jest wyłącznie sprawą biznesową. Bo to właśnie modlitwa nadaje sens apostolstwu.

Zawsze uderzało mnie to, co Piotr mówi do apostołów po tym, jak ustanowili diakonów. Mówi: a do nas, to znaczy do biskupów, [należy] modlitwa i głoszenie Słowa Bożego – kontynuował Franciszek. Oznacza to, że pierwszy obowiązek biskupa stanowi modlitwa, pierwszy obowiązek chrześcijanina stanowi modlitwa. Bez niej ryzykujemy, że staniemy się czysto naturalną, światową instytucją albo też, iż nasz wysiłek będzie miał charakter polityczny.

Reklama

Papież ogłosił rok modlitwy

Warto przypomnieć, że w minioną niedzielę papież Franciszek ogłosił rok modlitwy przed rokiem jubileuszowym. Rozpoczynamy dzisiaj Rok Modlitwy czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy – powiedział papież po modlitwie „Anioł Pański”.

ZOBACZ: Papież ogłosił Rok Modlitwy przed Jubileuszem 2025

Krzysztof Dudek SJ, Vatican News PL, KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę