Nasze projekty

Papież ogłosił Rok Modlitwy przed Jubileuszem 2025

"Rozpoczynamy dzisiaj Rok Modlitwy czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy" - powiedział papież po modlitwie "Anioł Pański".

Fot. Vatican Media Live/YouTube

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty ogłosił, że począwszy od dzisiaj rozpoczyna się Rok Modlitwy przed Jubileuszem roku 2025.

Nadchodzące miesiące doprowadzą nas do otwarcia Drzwi Świętych, którymi rozpoczniemy Jubileusz. Proszę was o wzmożoną modlitwę, aby przygotować nas do dobrego przeżycia tego wydarzenia łaski i doświadczenia w nim mocy nadziei w Bogu. Z tego powodu rozpoczynamy dzisiaj Rok Modlitwy czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy: modlitwy w życiu osobistym, w życiu Kościoła, modlitwy w świecie. Będą dla nas wsparciem również pomoce, które udostępni Dykasteria do spraw Ewangelizacji – zapowiedział Franciszek.

W rozważaniu przed modlitwą papież zaznaczył, że dzisiejsza Ewangelia mówi o powołaniu pierwszych uczniów. Zaznaczył, że Bóg lubi angażować nas w swoje dzieło zbawienia. Czyni to, abyśmy byli szczęśliwi. W każdym słowie i czynie, z którym jednoczymy się z Nim, w pięknej przygodzie dawania miłości, pomnaża się światło i radość (por. Iz 9, 2): nie tylko wokół nas, ale także w nas – wskazał Franciszek.

Reklama

Ojciec Święty podkreślił, że głoszenie Ewangelii „to bycie szczęśliwszym poprzez pomaganie innym w byciu szczęśliwymi; to wyzwalanie od siebie samych, pomagając innym w byciu wolnymi; to stawanie się lepszym pomagając innym w stawaniu się lepszymi!”. Ojciec Święty stwierdził, że każdy chrześcijanin otrzymał powołanie do ewangelizowania i do czynienia tego w takim stanie życia, w jakim jest.

Na zakończenie papież zachęcił do zastanowienia się nad naszą radością związaną z głoszeniem Ewangelii. Niech Maryja Panna pomoże nam zasmakować radości Ewangelii – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę